Jakie wybrać ubezpieczenie na narty?

Jazda na nartach to jeden z Twoich ulubionych sportów zimowych? Kochasz, gdy śnieg przyjemnie skrzypi pod nartami, a zimny wiatr owiewa twarz? Na samą myśl o spokojnych, płynnych zjazdach masz skok adrenaliny i gęsią skórkę? Zanim z radością ruszysz na stok, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Nawet doświadczonym narciarzom może zdarzyć się wypadek! Dowiedz się, jaką polisę na narty wybrać.

Od wielu lat za najlepsze stoki do jazdy na nartach uznaje się te, które znajdują się w Alpach na terenie Austrii, Francji i Szwajcarii. Miejsca te, oprócz wspaniale ośnieżonych tras i pięknej pogody, gwarantują także niezwykłe widoki. Jednak bajkowe wakacje mogą szybko się skończyć, gdy na stoku zdarzy się wypadek. Aby zachować dobre wspomnienia i nie wrócić z urlopu z długami, niezbędne jest dobre ubezpieczenie.

Polisa na narty – co obejmuje?

Ubezpieczenie narciarskie powstało po to, aby każdy, kto pragnie uprawiać sporty zimowe, a zwłaszcza jazdę na nartach, mógł robić to bezpiecznie i bez strachu o swoje zdrowie. Polisa zapewnia pomoc finansową, gdyby podczas zabawy na śniegu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Dzięki niej można otrzymać zwrot kosztów:

 • akcji ratowniczej,
 • leczenia,
 • hospitalizacji,
 • zakupu leków,
 • transportu do placówki medycznej w kraju i do Polski,
 • leczenia stomatologicznego,
 • transportu zwłok do kraju,
 • opóźnionego lotu,
 • związanych z zachorowaniem na COVID-19 lub kontaktem z osobą chorą.

Co więcej – zakres polisy na narty można rozszerzyć o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to szczególnie przydatne, gdy przez Ciebie ktoś dozna uszczerbku na zdrowiu lub sam zostaniesz poszkodowany na stoku. Dzięki OC sportowemu i NNW nie ofiara otrzyma odpowiednie odszkodowanie.

Dobre ubezpieczenie na narty – jakie wybrać?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje własną polisę na narty. Zastanawiasz się, którą z nich wybrać? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź dokładnie ich OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. Szczególną wagę przyłóż do:

 • wysokości sumy ubezpieczenia – im wyższe SU, tym większe odszkodowanie otrzymasz po wypadku, dzięki czemu będziesz mógł pokryć wszystkie wydatki z nim związane. Jednak warto pamiętać, że wysoka suma ubezpieczenia wiąże się z wysoką składką, dlatego należy do tego podejść rozważnie,
 • zakres ochrony – zadbaj o to, aby polisa zapewniła Ci pomoc w najważniejszych momentach, np. podczas akcji ratunkowej czy w trakcie hospitalizacji. Jest to szczególnie istotne, jeśli chorujesz przewlekle.

Jeśli lecisz samolotem lub planujesz wypożyczać sprzęt, sprawdź także, czy otrzymasz zwrot pieniędzy np. po zgubieniu lub zniszczeniu bagażu albo nart. Dzięki temu unikniesz ponoszenia dodatkowych kosztów z tym związanych.

Polisa narciarska online – gdzie kupić najtaniej?

Zależy Ci na tym, żeby wybrać nie tylko dobrą, ale także tanią polisę? Dobrym pomysłem jest skorzystanie np. z intuicyjnego kalkulatora ubezpieczeń online, takiego jak https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Znajdziesz tam wszystkie aktualne oferty wraz z ich OWU oraz propozycjami cen. Koszt ochrony waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od wybranego TU, a także zakresu ubezpieczenia. Dlatego nie należy wybierać przypadkowej oferty.

Aby móc porównać interesujące Cię polisy, uzupełnij formularz, który znajduje się na stronie. Na podstawie podanych informacji system wygeneruje listę ofert, a Twoim zadaniem będzie zapoznać się z ich warunkami. Po wybraniu najkorzystniejszego ubezpieczenia, wystarczy, że klikniesz „kup online”, aby uzupełnić formularz o dane osobowe i zapłacić za ochronę.

Dokumenty, w tym dokładne warunki polisy wraz z potwierdzeniem jej zakupu, otrzymasz na adres e-mail wskazany w arkuszu. Dzięki temu bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Pamiętaj – karta EKUZ nie zapewni Ci 100% ochrony podczas wypadku. Jeśli chcesz miło spędzić wakacje i nie martwić się o koszty związane z udzieleniem Ci pomocy, skorzystaj z porównywarki i kup odpowiednie ubezpieczenie na narty online bez wychodzenia z domu!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: