Jak podróżować ze zwierzętami? Proste wskazówki, które ułatwią Twoją podróż

Nie potrafisz rozstać się ze swoim psem bądź kotem? Chcesz, aby Twój pupil był częścią wakacyjnych wspomnień? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jak zostać mistrzem w podróżowaniu ze zwierzętami.

Jak przygotować psa do podróży?
4 wskazówki


1. Maniery zwierzaka
Spróbuj nauczyć psa kluczowych komend tj. ,,stój!”, ,,do nogi”, czy ,,waruj”. Zdecydowanie ułatwią Ci one ujarzmić zachowanie pupila w obliczu wielu bodźców, czekających na niego podczas zwiedzania nowej lokalizacji. Twój pies będzie zachowywać się taktownie podczas wizyty w restauracji, czy interakcji z innymi turystami.

2. Szczepienia, paszport, adresówka
Nie zapomnij o aspektach technicznych podróży. Upewnij się, czy Twój pupil posiada niezbędne szczepienia, jeśli ich brakuje – wykonaj je minimum 3 tyg. przed podróżą, ponieważ przykładowo – szczepienia przeciwko wściekliźnie nabierają ważności po upływie tego czasu. Przy wyborze odległych destynacji, należy zadbać o wyrobienie paszportu – raz stworzony, jest przypisany do pupila na zawsze. Adresówkę – swoisty identyfikator psa zawierający przykładowo jego imię oraz numer telefonu właściciela warto stworzyć w postaci metalowej zawieszki z wygrawerowanymi danymi, co zapewni jej trwałość.

lele 1024x682 - Jak podróżować ze zwierzętami? Proste wskazówki, które ułatwią Twoją podróż

3. Zorganizuj czas z pupilem
Czas wymarzonych wakacji mogą umilić Ci lokalne atrakcje, z których możesz korzystać także ze zwierzętami. Ciesz się wspomnieniami budowanymi podczas zwiedzania miast z pupilem. Prezentujemy listę obiektów, które będą rozrywką zarówno dla Ciebie, jak i Twojego psa :

– Odwiedź kultowe Muzeum Neonu w Warszawie
– Plażuj z psem – Gdzie wybrać się nad morze z psem? Psie plaże w Polsce
– Zaznaj sztuki wraz z pupilem w Galerii Sztuki Współczesnej w Poznaniu
– Zwiedź zespół zamkowy w Kazimierzu Dolnym, otoczony malowniczymi terenami. Góra Trzech Krzyży także posiada imponujące widoki.
– Spędź aktywnie czas w parku zabawy i edukacji “Mazurolandia”
– Zaznaj górskiej przygody w labiryntach Błędnych Skał w Górach Stołowych
– Możesz także odbyć warsztaty ceramiki wraz z psem w “MadeByYou Sam pomaluj ceramikę” w Warszawie
– Odwiedź Park Narodowy. Te, które są przyjazne psom to : Ojcowski, Magurski, Poleski, Narwiański, Wigierski, Gór Stołowych, Kampinoski, Wielkopolski oraz Karkonoski.

justin aikin KFJuCzJiQYU unsplash 1024x683 - Jak podróżować ze zwierzętami? Proste wskazówki, które ułatwią Twoją podróż

4. Wybierz nocleg z akceptacją zwierząt
Baza obiektów oferujących noclegi przyjazne zwierzętom nieustannie się powiększa. Skorzystaj z atrakcyjnych hoteli i ciesz się doskonałym wypoczynkiem w zwierzęcym towarzystwie.

NAD MORZEM :
Apartament Turquoise w Mielnie
Apartamenty Maja w Grzybowie
Morskie Domki w Kopalinie
W GÓRACH :
Słoneczny Domek w Gródku nad Dunajcem
Centrum Turystyki w Srebrnej Górze
Villa Polanica w Polanicy-Zdrój
NAD JEZIOREM :
Apartamenty Między Jeziorami w Olsztynie
Butterfly Factory w Godkach
Młyn Klekotki Resort & Spa w Klekotkach

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *