Pobyt na Mazurach – TOP 3 piaszczyste plaże

Mazury nie bez przyczyny są nazywane cudem natury. Jeśli nadmorskie klimaty lub górskie wycieczki z jakiegoś powodu Ci się znudziły, z powodzeniem możesz zacząć odkrywać nieco bardziej niszowy kierunek podróży, jakim jest Warmia i Mazury. Wypłyń na żagle i zacznij odkrywać nieprzeciętne widoki przemierzając mazurskie szlaki.

Mazurski rejs – przegląd bajecznych jezior z pięknymi plażami

Zielone Mazury

Mazury to zielone płuca Polski ze względu na gęste zalesienie, co przekłada się na soczystą zieleń otaczającą te tereny. Jeśli życie w betonowym mieście Cię przytłacza, Mazury mogą być świetną alternatywą i oderwaniem od miejskiej rutyny.

juan davila P8PlK2nGwqA unsplash 1024x721 - Pobyt na Mazurach - TOP 3 piaszczyste plaże
Klimatyczny pobyt na Mazurach

Kurorty na Mazurach

Kraina Tysiąca Jezior oferuje szerokie spektrum możliwości wczasowania. Jeśli preferujesz zwiedzanie kultowych lokalizacji, czekają na Ciebie kluczowe mazurskie kurorty. Giżycko to polska stolica żeglarstwa, która jest niekwestionowanym mazurskim klasykiem. Klimatyczne knajpki, świeżo wędzone ryby, kartacze i żagle zdecydowanie budują klimat. Możesz go zaznać, decydując się np. na pobyt w WAM Apartments&Rooms – niezwykle stylowych wnętrzach usytuowanych 300 metrów od plaży, jednocześnie posiadających w bliskim zasięgu restauracje, puby i inne atrakcje.

photo 1464786255367 4a86027a5975?ixlib=rb 1.2 - Pobyt na Mazurach - TOP 3 piaszczyste plaże
Restauracje na Mazurach

Jeśli wolisz oglądać kormorany i intrygują Cię dzikie przygody, możesz zdecydować się na mazurskie wczasowanie w domkach letniskowych czy gospodarstwach agroturystycznych, które znajdują się w sielskich lokacjach, przykładowo w Winiec Family Houses.

lake 617650 1920 1024x640 - Pobyt na Mazurach - TOP 3 piaszczyste plaże
Agroturystyka na Mazurach

Jeziora z piaszczystymi plażami na Mazurach

Pływanie, nurkowanie i żaglowanie brzmi zachęcająco, prawda? Nad jakimi jeziorami warto się zatrzymać? Przedstawiamy propozycje 3 bajecznych jezior z piaszczystymi plażami, które są idealne na chwilę wytchnienia na Mazurach.

JEZIORO RYŃSKIE

Jeśli pragniesz rycerskiej przygody, wybierz Jezioro Ryńskie. W miejscowości Ryn, na terenie której leży jezioro znajduje się jeden z najciekawszych zamków krzyżackich. Bogato rozwinięta linia brzegowa obejmująca liczne cyple, zatoki i trzy wyspy stanowi ciekawy aspekt wizualny.

Szukasz prezentu dla bliskich?

Kupon podarunkowy na rezerwację w Noclegowo®
to zawsze trafiony podarunek.

JEZIORO NIEGOCIN

Jeśli jesteś fanem żeglarstwa, Niegocin to must have na Twojej Mazurskiej liście. W Giżycku na Niegocinie znajduje się port Żeglugi Mazurskiej, tworzący nowoczesny port żaglowy – ekomarinę. Możesz stąd dopłynąć statkiem do Mikołajek, Rucianego Nida i Węgorzewa lub odbyć rejs po Niegocinie i jeziorach – Dobskim i Kisjano. Jeśli interesują Cię także inne wodne szaleństwa, możesz skorzystać ze szlaku kajakowego Galindów.

joshua ness O  SJjXTEFg unsplash 1024x683 - Pobyt na Mazurach - TOP 3 piaszczyste plaże
Kajaki na Mazurach

JEZIORO ŚNIARDWY

Lubisz kolekcjonować fenomenalne fotografie? Jezioro Śniardwy może być jedną z nich. O świcie, gdy lekka mgła unosi się nad wodą, często nie widać brzegu i odnosi się wrażenie, że otwiera się przed nami bezmiar morskich wód. Te widoki są zdecydowanie godne uchwycenia.

Wybierając to jezioro możesz poczuć się niczym w królestwie wysp, ponieważ znajduje się na nim aż 8 wysepek i liczne zatoki. Najbardziej znaną jest Czarci Ostrów i Pajęcza Wyspa. Wyspa Kaczor posiada natomiast najbardziej sielski krajobraz, jest pokaźnych rozmiarów, na planie owalnym, otoczona młodymi sosnami. To świetne miejsce na regenerację podczas pokonywania szlaku z Warszawy do Krainy Wielkich Jezior. Nad Śniardwami jest także wiele atrakcyjnych pól namiotowych, ośrodków, portów oraz łowisk.

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.


Oceń artykuł: