Gdzie z dzieckiem w Polsce – blogerzy zabrali głos

„Gdzie jechać z dzieckiem na urlop w Polsce?” – to pytanie zadaje sobie wielu rodziców, planujących wyjazd na wakacje, ferie, weekend. Wiemy, że wybór nie jest łatwy, a przygotowania często spędzają sen z powiek, zarówno młodym, jak i bardziej doświadczonym rodzicom. Zapytaliśmy więc blogerów, którzy często podróżują z dziećmi, gdzie najchętniej jeżdżą na rodzinne wycieczki. Sprawdźcie, co nam powiedzieli!

Gdzie z dzieckiem w Polsce – do miasta czy na wieś?

Spontanicznie czy po długich dniach planowania? W dobrze znane miejsce czy w poszukiwaniu nowych wrażeń? I przede wszystkim: gdzie, aby każdy był zadowolony? To pytania, które najczęściej zadają sobie rodzice, planujący wyjazd z dzieckiem. Postanowiliśmy stworzyć dla Was przewodnik po podróżach z dziećmi. Mamy nadzieję, że przyniesie Wam dużo inspiracji!

children g6e2af8425 1920 1024x683 - Gdzie z dzieckiem w Polsce - blogerzy zabrali głos

Pierwsze z naszych rozważań dotyczyło wyjazdów na wieś i do miasta. Co będzie lepsze dla rodziców z dziećmi? 57,1% biorących udział w badaniu wybrało miasto, choć wyjazdy na wieś również cieszą się dużą popularnością (42,9%). Wieś to z pewnością dobra alternatywa dla tych z Was, którzy na co dzień żyją w miejskim zgiełku. Miasta zaskarbiły sobie sympatię przez dużą ilość atrakcji, które można odwiedzić bez względu na pogodę.

Blogerów zapytaliśmy też, gdzie spędzili najpiękniejsze wyjazdy z dzieckiem w Polsce. Te piękne miasteczka i regiony powinny przykuć Waszą uwagę podczas planowania następnego wyjazdu:

Trzy Włóczykije | Kasia
Cudowne były Pieniny, Słowiński Park Narodowy, Bieszczady czy Karkonosze.

Maksa Podróże Małe i Duże| Natalia
Kraków, Opole, Srebrna Góra, Przemyśl, Poznań. Największe wrażenie zrobiły na nas zabytki, muzea okoliczne forty i zamki. Idealne miejsca na spacer z rodziną.

Wolnym Krokiem | Krystian
Bystrzyca Kłodzka, Gorzanów, Wójtowice. Blisko natury, spokój i ciekawa oferta noclegowa. W Wójtowicach mogliśmy liczyć na pyszne śniadania z lokalnych produktów.

Treści mocy na dobry dzień | Karolina
Karpacz, Szklarska Poręba – śnieg, góry, spacery.

O Krok Bliżej | Paulina
Kazimierz Dolny, Wrocław – wspaniałe połączenie kultury i widoków.

Niemożliwe Wąsiki | Marta
Dębina – to miejscowość z dala od dzikich tłumów, festynów ze straganami, z przepięknym plażami. Idealne miejsce z wakacje z dziećmi.

Zaraz Wracam | Daria
Kąty Rybackie – jest dostęp do morza, piękna i spokojna okolica, duże zaplecze atrakcji.

Wszędobylscy | Anna
Opole – duża różnorodność atrakcji.

Daleko i Blisko Z Dziećmi Przez Polskę | Patrycja
Wisła, Mrągowo, Trójmiasto, z powodu dużej ilości atrakcji dla rodzin. Wybraliśmy też dobre miejsca na noclegi.

Świat Naszymi Oczami | Dagmara
Najwięcej frajdy sprawia nam obcowanie z dziką przyrodą.

Atrakcje dla dzieci – gdzie w Polsce jest ich najwięcej?

Gdzie wybrać się z dzieckiem w Polsce, jeśli kierujemy się ilością atrakcji? W tych miastach będą się dobrze bawić zarówno pociechy, jak i ich rodzice:

Ojcowska Strona Mocy | Jarek
Trójmiasto: plaża, aquapark, akwarium, aktywności.

Zalatana Rodzinka | Ewa
Warszawa, Gdańsk, Kraków i Toruń – ze względu Planetarium, Żywe Muzeum Piernika, Kopernika, przepłynięcie statkiem. Każdy będzie super się bawić.

Świat Oczami Ewi | Ewelina
Myślę, że w każdym regionie znajdziemy coś interesującego!

Wolnym Krokiem | Krystian
Wrocław jest miejscem dla osób w każdym wieku. Bogata oferta atrakcji dla dzieci sprawia, że nie można się w nim nudzić. Zoo we Wrocławiu pozwala na zobaczenie zwierząt, które dotychczas dzieci mogły poznać tylko z książek, Hydropolis jest pięknym muzeum multimedialnym które zaciekawi zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. „Kolejkowo” – cudowny świat ukazany w miniaturze.

Maksa Podróże Małe i Duże| Natalia
Kraków. Ciekawym miejscem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych jest Muzeum Figur Woskowych gdzie można spotkać różnych bohaterów filmów jak i bajek. Dla dużych i małych chłopców Muzeum Lotnictwa Polskiego, ogromne zbiory w plenerze jak i w hangarach. Każdy będąc w Krakowie musi odwiedzić Smoka i jego Jamę oraz przespacerować się po Sukiennicach. Dla naszego syna największą atrakcją jest Głowa Mitoraja znajdująca się na Rynku. Najbardziej jednak zaskoczyła nas Kawiarnia inspirowana Harrym Potterem. Z Krakowa jest także rzut beretem do zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Zaraz Wracam | Daria
Zalesie na Mazurach: przedszkole, baseny, sale zabaw, warsztaty dla dzieci w różnym wieku.

Niemożliwe Wąsiki | Marta
Zakopane. Tutaj, oprócz wycieczek w góry, znajdziecie muzea, parki, restauracje, baseny, parki linowe. Nie ma szans na nudę!

Trzy Włóczykije | Kasia
Warszawa: Centrum Nauki Kopernik, wszystkie muzea (szczególnie Neony, Muzeum Geologii, Muzeum Powstania Warszawskiego), dach BUW, mnogość miejsc typu „trampoliny”.

camera g10463a3cf 1920 1024x678 - Gdzie z dzieckiem w Polsce - blogerzy zabrali głos

Spontaniczny wyjazd z dzieckiem – czy to możliwe?

Blogerzy nie mieli wątpliwości. Spontaniczne wyjazdy lubi aż 64,3% pytanych. Dodatkowo jednak 1/3 z nich wskazuje, że planowanie wyjazdu uzależnione jest od czasu podróży i odległości, jaka dzieli nas od miejsca pobytu. Przy dłuższych wyjazdach w bardziej odległe miejsca warto wcześniej zabrać się za ich organizację:

Daleko i Blisko Z Dziećmi Przez Polskę | Patrycja
Dłuższy wakacyjny wyjazd musi być dobrze zaplanowany – planując pół roku wcześniej mam większe szanse na znalezienie odpowiadającej nam bazy noclegowej z wolnymi terminami, jest odpowiednio dużo czasu np. na zakup biletów na różne atrakcje, ułożenie planu zwiedzania.

Maksa Podróże Małe i Duże | Natalia
Lubimy spontaniczne wypady, jednak wolę mieć czas na spokojną rezerwacje noclegu i przejrzenie ofert. Lubię również zaplanować szczegółową listę atrakcji i zabytków w danej okolicy. Warto również sporządzić listę rzeczy dla dzieci, by o niczym nie zapomnieć. Często przeglądam opinie na temat danego noclegu.

O Krok Bliżej | Paulina
Myślę, że urozmaicenie jest najważniejsze zarówno w wyborze lokalizacji, jak i w sposobie planowania.

Zalety spontanicznych wyjazdów – jakie wymienili ich zwolennicy?

Niemożliwe Wąsiki | Marta
Nie mam za wiele czasu na analizowanie ;) pakujemy się i ruszamy.

Zalatana Rodzinka | Ewa
Aktualne informacje na temat otwarcia atrakcji. Można dostosować atrakcje do pogody.

Trzy Włóczykije | Kasia
Wolimy spontaniczne wyjazdy, nie lubimy szczegółowego planowania bo jeśli coś się „wysypie” z planu to pozostaje niesmak. Lubimy być elastyczni.

Treści mocy na dobry dzień | Karolina
Mamy aktualny stan zdrowia dziecka i znamy jego obecne zainteresowania.

family gb566e7cd9 1920 1024x683 - Gdzie z dzieckiem w Polsce - blogerzy zabrali głos

Nocleg z dziećmi – co jest najważniejsze?

Nie mniej ważny od wyboru miejscowości, jest wybór odpowiedniego noclegu. Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy obiekt, w którym będziemy spędzać czas pomiędzy ciekawymi wycieczkami? Jednymi z najczęściej wymienianych udogodnień były oczywiście atrakcje na miejscu – place zabaw, bawialnie czy sale gier. Dobrze, aby w obiekcie znalazły się i te na zewnątrz, i pod zadaszeniem. Niezależnie od typu obiektu, absolutny must-have w przypadku wyjazdu z dzieckiem to łazienka w pokoju, a także przestrzeń, w której każdy będzie mógł zregenerować siły przed kolejnym dniem pełnym wrażeń.

playground ga671f728e 1920 1024x683 - Gdzie z dzieckiem w Polsce - blogerzy zabrali głos

Wyjazd z dzieckiem – dlaczego nocleg jest ważny?

Daleko i Blisko Z Dziećmi Przez Polskę | Patrycja
Jesteśmy dużą rodziną (2+3). Ważne jest żeby każdy spał wygodnie, nie wszyscy w jednym pokoju czy 3 dzieci na 1 łóżku. Zwykle wakacje spędzamy aktywnie, miejsce noclegowe musi pozwolić nam wygodnie odpocząć po ciężkim dniu.

Świat Naszymi Oczami | Dagmara
[W wyborze noclegu ważne jest – red.] żeby każdy czuł się komfortowo w danym miejscu.

Maksa Podróże Małe i Duże | Natalia
Podróżując z dzieckiem wybór noclegu jest niezwykle ważny. Nocleg powinien oferować różne atrakcje dla dzieci, takie jak sale lub place zabaw. Bliskość restauracji, atrakcji oraz bezpiecznych miejsc na spacery. Jeśli wybieramy się do miasta ważne jest by nocleg był na tyle blisko, by móc zwiedzać atrakcje spacerując z wózkiem i rowerkiem. Również parking bezpłatny i blisko, a najlepiej należący do noclegu. Śniadanie wliczone w cenę. W pokoju czajnik oraz łóżeczko turystyczne bądź możliwość dostawki do łóżka.

O Krok Bliżej | Paulina
Nieodpowiedni nocleg może prowadzić do wielkiego stresu podczas wakacji. Bezpieczeństwo i komfort są ważne.

Zalatana Rodzinka | Ewa
Zawsze patrzę na odległość hotelu od głównych atrakcji. Zwracam też uwagę na to, czy jest śniadanie w cenie. Nie chcę rano się o to martwić – podróżuję dużo sama z dziećmi.

Wszędobylscy | Anna
Powinien być świetnym uzupełnieniem całego wyjazdu, dawać komfort – najbardziej cenimy możliwość przygotowania śniadania oraz kolacji w apartamentach.

Ojcowska Strona Mocy | Jarek
Żeby nie padło hasło „nudzimy się” musi być tam przestrzeń, gdzie dzieci mogą spędzać czas bez rodziców.

Wolnym Krokiem | Krystian
Nocleg jest dla nas często miejscem, z którego możemy jeździć do atrakcji. Musi być jednak przystosowane do dzieci i w razie załamania pogody dobrze mieć co robić. [Najważniejsze udogodnienia w miejscu noclegowym to – red.] opcje wyżywienia, akceptowanie zwierząt, aby miało swój własny klimat, gościnni właściciele.

Świat Oczami Ewi | Ewelina
Ważne jest, aby rodzice mieli co ze sobą zrobić, kiedy dziecko już śpi, salon bądź inna sala jest niezbędna. Plac zabaw i inne atrakcje dla dzieci są równie ważne.

green g5bf5a2c41 1920 1024x683 - Gdzie z dzieckiem w Polsce - blogerzy zabrali głos

A Wy, jak i gdzie podróżujecie z dzieckiem w Polsce? Przekonują Was argumenty za spontanicznymi wyjazdami, czy lubicie checklisty oraz skrupulatnie zaplanowane pobyty? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: