Co zobaczyć w Gdańsku? – zaplanuj wakacyjny city break!

Planujesz spontaniczny wypad do miejsca, które łączy w sobie historię, kulturę, i rozrywkowy klimat nadmorskiej miejscowości? Gdańsk będzie zatem doskonałym wyborem. Gród Neptuna zachwyca licznymi zabytkami, przyjazną atmosferą i ogromem możliwości, także tutaj nikomu nie grozi nuda. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem zwiedzania, czy też preferujesz relaks na plaży, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Sprawdź więc, co warto zobaczyć w Gdańsku.

Coś dla miłośników zwiedzania – zabytki architektury

Zabytki Gdańska to prawdziwe perły architektury. Znajdziemy tu majestatyczne budynki pochodzące z różnych epok. Nawet, jeśli masz ograniczony czas na zwiedzanie, z pewnością uda Ci się sporo z nich odwiedzić.

Starówka – zabytkowy świat
Początek wycieczki po mieście warto rozpocząć w samym centrum – Starówce. Znajdują się tu najpiękniejsze i najlepiej zachowane średniowieczne budynki. Gdańska starówka słynie z barwnych kamieniczek, krętych uliczek i malowniczych podwórek. Spacerując po Długim Targu, głównej arterii, zobaczysz m.in. słynną Fontannę Neptuna oraz Złotą Bramę, będącą dawniej głównym wejściem do tej części miasta.

Żuraw – świadek morskiej przeszłości
To unikatowy zabytek techniki i jeden z najbardziej charakterystycznych symboli miasta. Jest to dawny dźwig portowy, który pełnił kluczową rolę w rozwoju miasta jako ważnego portu hanzeatyckiego. Obecnie mieści się tu siedziba Muzeum Morskiego, które odkrywa historię żeglugi i portu. Znajdują się w nim dawne mechanizmy i morskie zbiory historyczne, które zachwycają zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Bazylika Mariacka – arcydzieło gotyku
Bazylika Mariacka w Gdańsku jest jednym z najważniejszych zabytków sakralnych w Polsce. To majestatyczne dzieło gotyku zachwyca bogactwem detali i przepięknymi witrażami. Jest największym ceglanym kościołem na świecie. Jego wnętrze skrywa liczne dekoracje i rzeźby. Z wieży kościoła można podziwiać malowniczy krajobraz Gdańska, a spacerując po jego wnętrzu, poczuć ducha przeszłości.

pexels dominika roseclay 5389408 723x1024 - Co zobaczyć w Gdańsku? - zaplanuj wakacyjny city break!

Co zobaczyć w Gdańsku? – ciekawe miejsca

Wśród ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, znajduje się Europejskie Centrum Solidarności. To interaktywne muzeum oddające hołd ruchowi Solidarności, które odegrało kluczową rolę w historii Polski. Można zgłębić w nim historię ruchu oporu przeciwko komunistycznemu reżimowi dzięki licznym wystawom i multimedialnym prezentacjom. Miłośnikom spacerowania polecamy wycieczkę do Parku Oliwskiego. To prawdziwy raj ukryty pośród miejskich zabudowań. Kryje w sobie urokliwe alejki i liczne zabytki. Nie można także zapomnieć o molo w Brzeźnie i plaży w Jelitkowie. To propozycja dla tych, którzy chcą połączyć zwiedzanie z relaksem nad brzegiem morza i podziwianiem zachodu słońca. To także centra rozrywki, gdzie organizowane są różnorodne wydarzenia artystyczne czy koncerty. 

pexels marek piwnicki 16214729 1024x640 - Co zobaczyć w Gdańsku? - zaplanuj wakacyjny city break!

Gdzie nocować w Gdańsku? 

Gdańsk, jako popularne centrum turystyczne, oferuje odwiedzającym szeroki wachlarz obiektów noclegowych. Bez względu na to, jakim budżetem dysponujemy, z pewnością znajdziemy idealne miejsce. Zarówno na krótsze, jak i dłuższe pobyty. Na Starówce znajduje się wiele uroczych hoteli i pensjonatów, skąd szybko można dotrzeć do najbardziej znanych atrakcji. Dla miłośników plażowania i morskich widoków, w dzielnicach Brzeźno i Jelitkowo znajduje się wiele hoteli i apartamentów wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Dla ceniących sobie wygodę i najwyższy standard, polecamy pobyt w obiektach Sun&Snow, które oferują szybką i bezpieczną rezerwację poprzez Noclegowo.

pexels alexander popovkin 12843398 1024x768 - Co zobaczyć w Gdańsku? - zaplanuj wakacyjny city break!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: