Rewal i okolice – co warto zobaczyć?

Rewal to idealne miejsce na wypoczynek. Szeroka, piaszczysta plaża to jedno z ważniejszych kryteriów przy wyborze miejscowości na nadmorski urlop. Co jednak robić w mniej słoneczne dni? Doradzamy, co warto zobaczyć w Rewalu i okolicach.

RewaLOVE – muzeum

Muzeum kojarzy Ci się tylko ze starodawnymi eksponatami? W Rewalu z pewnością zmienisz zdanie. Ten obiekt to raczej powrót do… przyszłości. :) 25 tematycznych pomieszczeń, z których każde przeniesie Cię w inny wymiar. Różany ogród, dżungla, a może komnata Harry’ego Pottera? Tu możesz odgrywać sceny jak z filmu i świetnie się przy tym bawić. Zrób zdjęcie i zobacz, która ze ścianek zrobi z Ciebie króla Instagrama! Zdecydowanie polecamy to miejsce rodzinom z dziećmi i grupom przyjaciół.

photographer 455747 1920 1024x575 - Rewal i okolice - co warto zobaczyć?

Trzęsacz – klif i MuzeON

Ruiny kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja w Trzęsaczu to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków nad morzem. W XV wieku odległość świątyni od morza wynosiła 2 kilometry, natomiast w 1868 roku – zaledwie jeden metr. Sześć lat później, ze względów bezpieczeństwa, odprawiono tam ostatnie nabożeństwo, a wyposażenie kościoła przewieziono do okolicznych muzeów. 30 lat później runęła pierwsza ze ścian zabytku. Dziś, w Multimedialnym Muzeum Trzęsacza MuzeON, możemy prześledzić cały proces wdzierania się morza w głąb lądu na przestrzeni wieków.

trzesacz 2638086 1920 1024x397 - Rewal i okolice - co warto zobaczyć?

Motylarnia w Niechorzu

Jeśli za oknem szaro, nie ma nic lepszego, niż wycieczka do kolorowej Motylarni. Znajduje się ona tuż przy latarni morskiej w Niechorzu. To fantastyczna przygoda dla dzieci, ale jesteśmy pewni, że różnorodność barw poprawi nastrój także dorosłym. Nie musicie bowiem wybierać się do tropików, żeby zobaczyć nad głową egzotyczne motyle. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego te małe stworzenia mają dwie pary skrzydeł? Dzięki wizycie w tym wyjątkowym miejscu wiele się nauczycie, a wszystkie Wasze wątpliwości rozwieje wykwalifikowana kadra przewodników.

butterfly 1701685 1920 1024x683 - Rewal i okolice - co warto zobaczyć?

Pałac w Trzebiatowie

Historia tego okazałego budynku w Trzebiatowie sięga XII wieku. Przez wieki zmieniali się jego właściciele, a także przeznaczenie. Mieścił się tu kolejno: dwór książęcy, klasztor sióstr norbertanek, zamek dynastii Gryfitów, a następnie zbiorem pomieszczeń biurowych i mieszkalnych oraz szkoły. Obecnie wnętrza pałacu są siedzibą Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Jego dzieje najlepiej poznacie udając się do Muzeum Pałacowego, które w tym roku obchodzi swoje dwudzieste urodziny. :)

holidays 1283014 1920 1024x683 - Rewal i okolice - co warto zobaczyć?

Północno-zachodnia Polska obfituje w ciekawe miejsca. Jakie jeszcze atrakcje chcielibyście odwiedzić w tej części kraju? Czekamy na Wasze propozycje!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *