Bitwa pod Grunwaldem – bitwa, która zmieniła historię

Inscenizacja jednej z największych bitew średniowiecznej Europy, która zakończyła się zwycięstwem polskich i litewskich wojsk nad Zakonem Krzyżackim i na zawsze zmieniła bieg historii.

Przed inscenizacją zaplanowanych jest wiele ciekawych atrakcji. Będzie można podziwiać turniej łuczniczy, odbędzie się uroczysta sesja Rady Gminy Grunwald w obozie harcerskim, Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym, Msza św. Trydencka (ten sam formularz co w 1410r.) Po obejrzeniu rekonstrukcji walk w której weźmie udział ok. 1,5 tys. rycerzy organizatorzy zapraszają na koncerty muzyki dawnej.

Dbałość o zgodność z historycznym przebiegiem walki w każdym szczególe jest tu priorytetem, a obraz walczących w pełnym rynsztunku rycerzy, zarówno piechoty jak i jazdy jest przeżyciem na długo pozostającym w pamięci.

Kiedy: 12.07.2014
Gdzie: Grunwald

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu.


Oceń artykuł: