6 wsi na Mazurach, które zagwarantują spokojny urlop

Odpoczynek nad jeziorem kojarzy nam się ze spokojem i błogim relaksem wśród natury. Jednak żeby tego doświadczyć trzeba znaleźć wieś na Mazurach, która nie jest tak często oblegana przez turystów. Oto fantastyczna szóstka, która zapewni wypoczynek marzeń!

Stare Juchy to idealne miejsce na wypoczynek dla osób spragnionych spokoju i błogiego relaksu nad jeziorem. Stare Juchy położone są nad Jeziorem Jędzelewo – można tutaj nie tylko odpocząć na plaży, ale również wypożyczyć sprzęt wodny i poszaleć trochę na wodzie. Z drugiej strony wsi znajduje się Jezioro Rekąty, dlatego to świetne miejsce na nocleg dla osób lubiących mieć zawsze wybór. Będąc w Starych Juchach koniecznie trzeba odwiedzić wieżę widokową, z której możemy podziwiać piękną mazurską panoramę z jeziorami i zielenią na pierwszym planie. To punkt obowiązkowy podczas pobytu! W Starych Juchach znajdziemy również kilka zabytków, należy do nich kościół z XVI wieku, głaz narzutowy oraz zespół dworski z XIX wieku. To miejsce to prawdziwy raj dla osób kochających wiejski klimat. Nie ma lepszego miejsca nad odpoczynek, przekonajcie się sami!

IMG 0400 - 6 wsi na Mazurach, które zagwarantują spokojny urlop

Jerutki to niewielka mazurska wieś, otoczona zielenią i spokojem. To idealne miejsce na odpoczynek dla osób, które lubią klimatyczne wsie w okolicy jeziora. Jerutki dzielą od Jeziora Marskoby około 3 kilometry – jest to dłuższy spacer wśród mazurskiej zieleni i pięknych widoków. Można tutaj zdecydowanie odpocząć od miejskich tłumów i chaosu – relaks na spokojnej wsi to najlepsze lekarstwo na wszystko. W Jerutkach znajduje się również kilka zabytków – jest to między innymi kościół filialny wzniesiony w 1734 roku. Przy kościele znajduje się cmentarz, pomnik poświęcony mieszkańcom parafii oraz plebania z XIX wieku.

IMG 0405 - 6 wsi na Mazurach, które zagwarantują spokojny urlop

Dziewiszewo to mała, klimatyczna osada znajdująca się między Jeziorem Dziewiszewskim, a Jeziorem Dobskim. Jezioro Dobskie jest unikatowym rezerwatem przyrody, w pobliżu którego znajduje się rezerwat przyrody nieożywionej “Głazowisko Fuledzki Róg”, gdzie można podziwiać kilka tysięcy głazów narzutowych. Pobyt Dziewiszewie to gwarancja odpoczynku na łonie natury, z dala od tłumów turystów. Cisza nad jeziorem i delikatny szum drzew nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat – czas staje tutaj w miejscu i pozwala naładować akumulatory pozytywną energią.

IMG 0401 - 6 wsi na Mazurach, które zagwarantują spokojny urlop

Winiec to mała wieś położona w okolicy Jeziora Bartężek. Jest to idealne miejsce na wyjazd dla osób, które są miłośnikami lasów i pieszych wędrówek wśród zieleni. W okolicy znajduje się las znany jako Jaśkowski Borek, główna zielona “atrakcja” wsi Winiec. Czy jest coś bardziej relaksującego niż śpiew ptaków, szum drzew i bliskość wody? Zdecydowanie nie!

IMG 0403 - 6 wsi na Mazurach, które zagwarantują spokojny urlop

Natać Wielka to wieś znajdująca się w okolicy Jeziora Omulew. Jest to spokojne miejsce, często wybierane przez osoby, które mają ochotę odpocząć w spokoju na łonie natury. Widok zielonych drzew nad spokojną taflą jeziora i śpiew ptaków to idealna kombinacja, która pozwala na relaks i odetchnięcie od codzienności Wieś nie jest miejscem bardzo często odwiedzanym przez turystyów – jest to wybór osób, które chcą wyjechać, żeby odpocząć i poczuć klimat spokojnej wsi.

IMG 0406 - 6 wsi na Mazurach, które zagwarantują spokojny urlop

Dąbrówno to wieś położona między dwoma jeziorami – Dąbrową Małą i Wielką. Dzięki swojemu oryginalnemu położeniu, co roku przyciąga miłośników wypoczynku nad jeziorem. Nie jest to typowa wieś – dawniej było to miasto, dlatego znajduje się tutaj Rynek jak w większych miastach, restauracje i miejski układ ulic. Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla osób, które kochają klimat miejski i wiejski – Dąbrówno to idealne połączenie tych dwóch światów.

Bliskość jezior i zieleni powoduje, że to świetna baza wypadowa dla każdego, kto ma ochotę pobyć na łonie natury i odetchnąć od zatłoczonych większych miast. W lipcu odbywa się w Dąbrównie Święto Ryby – to naprawdę pyszne święto, podczas którego można skosztować pysznych dań! Dla osób lubiących sporty wodne – możliwość wypożyczenia np. kajaków.

IMG 0404 - 6 wsi na Mazurach, które zagwarantują spokojny urlop

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook