29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier to wydarzenie, które odbywa się co rokujesienią. W tym roku festiwal potrwa od 14 do 16 września. Jest to największa impreza tego typu w Polsce. Co roku obecnych jest ponad kilka tysięcy uczestników. Data tego wydarzenia nie jest przypadkiem, gdyż październik jest miesiącem, w którym ukazuje się najwięcej komiksowych premier, a twórcy właśnie podczas tego wydarzenia mogą uzyskać większy rozgłos oraz uznanie pośród koneserów.

Uczestników do Łodzi przyciągają przede wszystkim takie możliwości jak spotkania najwybitniejszych twórców po warsztaty twórcze oraz zwiedzanie wystaw. Podczas tego wydarzenia odbywa się wystawa konkursowa która przedstawia komiksy nadesłane na konkurs towarzyszący MFGiK. Organizatorzy przywiązują uwagę do roli edukacyjnej tej formy sztuki. Co roku organizowane są konkursy dla szkół w kategoriach: podstawowej, gimnazjalnej oraz średniej.

Dzięki takiemu właśnie przedsięwzięciu Łódź uzyskała miano “polskiej stolicy komiksu”. Festiwal przyciąga badaczy komiksów. Wydarzenie to stanowi nietypowy sposób na promowanie miasta Łodzi. Od 2006 roku kultywowany jest projekt pod nazwą City Stories. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest tworzenie historii obrazkowych dotyczących Łodzi lub mających z nią ścisły związek. Do projektu zaproszeni są między innymi rysownicy z  Wielkiej Brytanii, Rosji, Włoch i Portugalii.

Współorganizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Łodzi jednak do współpracy udało się pozyskać także takie instytucje jak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *