Wakacje z głową, czyli jak nie wydać zbyt wiele pieniędzy?

Wakacje to czas, kiedy mamy ochotę zwyczajnie zaszaleć. Na każdym rogu czekają dobre restauracje, budki z lodami, ciekawe pamiątki? Jak zapanować nad pokusą i sprawić by wakacyjny wyjazd nie stał się sposobem na opróżnienie naszego konta czy portfela? Podpowiadamy kilka sposobów.

Odwiedź dobrych znajomych
W ciągu roku nie macie zbyt wiele czasu na spotkania, tym bardziej że dzieli Was spora liczba kilometrów. Kiedy już zaplanowałeś czas na urlop, po prostu zapytaj, czy nie ma ochotę na Twoją wizytę. Koszty noclegu ograniczamy wtedy do minimum, a nowe miejsce to zawsze nowe możliwości. Spędzając w ten sposób wakacje, zaoszczędzisz naprawdę sporo!
bewakoof com official 205686 unsplash 300x200 - Wakacje z głową, czyli jak nie wydać zbyt wiele pieniędzy?

Weź z domu, wszystko to, co może okazać się potrzebne
Ile razy będąc na wakacjach, widzimy ludzi, którzy kupują na ostatnią chwilę np. ubrania, jak ciepły sweter czy kurtka, bo okazuje się, że pogoda nie jest taka, jak przewidywali. Kostium kąpielowy tez należy do często zapominanych rzeczy. Ustrzeż się od wydatków, które są zbędne. Weź ze sobą ubrania na każdą możliwą pogodę, czy leki, które mogą okazać się przydatne, a prawdopodobnie masz je w swoim domu.
stil 336189 unsplash 300x199 - Wakacje z głową, czyli jak nie wydać zbyt wiele pieniędzy?
Sam przygotuj posiłki
Ceny w restauracjach nie należą do najtańszych, zwłaszcza jeśli chcemy zjeść coś naprawdę dobrego i co najważniejsze, świeżego. Poświęć w ciągu dnia na wakacjach chwilę czasu i sam przygotuj to, co najlepsze i najbardziej lubisz. Przed wyjazdem możesz zaplanować sobie jadłospis, dzięki czemu jeszcze w swoim mieście kupisz produkty, które weźmiesz ze sobą. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest przenośna mała lodówka, w ten sposób przewożone jedzenie, nie zepsuje się.
bonnie kittle 647685 unsplash 300x200 - Wakacje z głową, czyli jak nie wydać zbyt wiele pieniędzy?
Nie kupuj pamiątek
Stragany i sklepy z pamiątkami można spotkać wszędzie, w każdej miejscowości turystycznej. Nie sztuką kupić jest ich masę, ale sztuką jest przejść koło nich obojętnie. Oczywiście, że to nie grzech kupić jeden magnes na lodówkę czy kubek, ale kiedy nabywamy tego więcej, zwyczajnie marnujemy swoje pieniądze. Najlepszą pamiątką i tak zawsze będą wspomnienia i zdjęcia, które nic nas nie kosztują.
alp studio 503776 unsplash 300x200 - Wakacje z głową, czyli jak nie wydać zbyt wiele pieniędzy?

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook