I Ogólnopolski Przegląd Impro dla Dzieci „Wiosełko”

Spektakle improwizowane zdobywają coraz większą popularność wśród widzów. Doceniają oni spontaniczność aktorów, komizm stwarzanych na poczekaniu sytuacji, a przede wszystkim możliwość uczestniczenia. Improwizacje w głównej mierze opierają się na widzu. Radość współtworzenia jest niczym nieskrępowana, żywiołowa. Skoro dorośli mogą się tak bawić, to czemu nie dzieci?

Improwizacje dla dzieci to kolejny krok w świecie spektakli improwizowanych. Gdański Festiwal Improwizacji „Podaj Wiosło” zaprosił kilka grup z całej Polski, by pokazały swoje improwizowane bajki. Serdecznie zapraszamy na Wiosełko – dziecięcą edycję festiwalu Impro.

Czym jest bajka improwizowana? To spektakl, który nie ma napisanego wcześniej scenariusza. To co wydarzy się na scenie będzie podyktowane przez widza. Zadaniem aktorów jest opowiedzenie historii w świecie wymyślonym przez dzieci. Tu nie ma dobrych lub złych odpowiedzi, tu może zdarzyć się wszystko. Każdy spektakl jest wyjątkowy i spontaniczny.

Na tegorocznym Wiosełku zaprezentują się następujące grupy: Afront (Warszawa), Peleton (Gdańsk), To Mało Powiedziane (Opole), WyMyWamMy (Bydgoszcz).

Swoją improwizowaną bajkę zaprezentuje również Teatr Miniatura, który po raz kolejny gości Festiwal „Podaj Wiosło” na swoich scenach. Bajka Improlala, przygotowana jest przez aktorów Miniatury, pod opieką Wojciecha Tremiszewskiego.

ib2 300x199 - I Ogólnopolski Przegląd Impro dla Dzieci „Wiosełko” wisoełko 300x150 - I Ogólnopolski Przegląd Impro dla Dzieci „Wiosełko”

 

07.04.2016

TEATR MINIATURA

9.00

Bajkotworek i bajek pełen worek Grupa Afront | Warszawa

13.00

ImproLala Teatr Miniatura | Gdańsk

14.00 konferencja prasowa

15.00 panel dyskusyjny, prowadzenie Adam Jagiełło-Rusiłowski

KLUB MUZYCZNY DOBRY WIECZÓR

19.30

Wieczorynka | akcja wspólna

08.04.2016

TEATR MINIATURA

9.00

wymyBAJA Teatr Improwizowany WymyWammy | Bydgoszcz

10:30

ImproSzkraby Grupa To Mało Powiedziane | Opole

12:00

ImproBaja Teatr Improwizowany Peleton | Gdańsk

13:30 – 16:30 warsztat – wydarzenie zamknięte

9.04.2016

TEATR MINIATURA

15.00

Skrzynia pełna tajemnic | akcja wspólna

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *