Pomysły na spędzenie ferii zimowych

Przełom stycznia i lutego to okres kiedy studenci pilnie uczą się do sesji egzaminacyjnej, uczniowie mają przerwę między semestrami a dorośli odczuwają znużenie przedłużającej się zimy. Może to chwila by zorganizować wypad za miasto i naładować baterię przed zbliżającymi się wyzwaniami?

Ferie w mieście

Jeśli nie chcemy ruszać się z miejsca zamieszkania lub chwilowo brakuje nam gotówki, możemy poszukać ciekawych form spędzenia czasu w swojej miejscowości. Wiele instytucji organizuje wydarzenia kulturalne, a w operach i teatrach odbywają się premiery sztuk. Możemy też pomyśleć o aktywności fizycznej, wyjściach na basen lub lodowisko Dla wytrwałych lokalne grupy biegowe organizują wspólne treningi po parkach.

 

Polskie góry

Przeglądając oferty w internecie warto zwrócić uwagę na te w górskich kurortach. Znajdziemy tam dużo wolnych miejsc w hotelach, zajazdach i pensjonatach, a dzięki bogatej ofercie turystycznej możemy dobrać miejsce w zależności do naszch zainteresowań. Do wyboru mamy mocno oblegane Zakopane, Karpacz czy Szklarska Poręba lub bardziej kameralną Wisłę lub Lądek. Dobrze naśnieżone i oświetlone stoki narciarskie, z odpowiednim zapleczem i infrastrukturą. Tory saneczkowe i tory biegowe. Jeśli nie przepadamy za jazdą na nartach, wybierzmy się na pieszą wycieczkę i spedzić kilka dni w całorocznych schroniskach w których panuje niezapomniana atmosfera.

 

 Może zagraniczne stoki?

Jeśli jesteśmy już znużeni ofertą polskich miejscowości, możemy spróbować wyjechać za granicę. Świetne trasy narciarskie odnajdziemy już w Czechach i na Słowacji, a dzięki połączeniom lotniczym możemy szusować po stokach wśród monumentalnych Alp. Oczywiście nie musimy się ograniczać do narciarstwa, bo jeśli tylko chcemy to czeka na nas masa europejskich stolic, w których każda ma coś do zaoferowania.

 

Ferie pod palmami?

Jeśli pojawi się w nas chęć złapania trochę słońca to dobrze pochylić się nad ofertami zagranicznych kurortów. Wśród Polaków wielka popularnością cieszą się Wyspy Kanaryjskie, Madera oraz wybrzeże Morza Czerwonego. W lutym temperatury nie są na bardzo wysokie, a jednocześnie pozwalają na przyjemne kąpiele w morzu. Dodatkowym atutem będzie dużo mniejszy natłok turystów.

 

Podsumowując, ferie dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu i resetu od codziennych zajęć. Trzeba tylko zebrać paczkę znajomych, drugą polówkę i wymarzony weekend stoi przed nami otworem. Pochwalcie się w komentarzach, gdzie planujecie spędzić ferie zimowe!

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *