Największa wystawa budowli z klocków LEGO w Polsce

Największa wystawa budowli z klocków LEGO w Polsce wystartuje ostatniego dnia lutego i potrwa do końca kwietnia. Jak oszacowali organizatorzy przygotowanych zostanie 1000m kwadratowych ekspozycji z 5 tirów klocków oraz sprzętu – ale czy fenomen produktu duńskiej firmy są w stanie opisać liczby? Jasne, że nie !

page1

LEGO ta nazwa mówi wszystko, w tym słowie kryje się: pasja, kreatywność, rozrywka, technika, sztuka; a także zjawiska kulturowe i skandale. Klocki przez lata osiągnęły komercyjny sukces stając środkiem wyrazu ekspresji nie tylko dla dzieci ale i dorosłych: budowanie z LEGO to swoisty trend sztuki nowoczesnej. Łatwo się o tym przekonać przeglądając katalog atrakcji, które znajdą się na wystawie:

page2
  • rekonstrukcja z klocków postaci Roberta Wadlowa, najwyższego w historii człowieka mierzącego 272cm.
  • statek kosmiczny z filmu Gwiezdne wojny Star Destroyer o wadze 50kg i w całości złożony z plastikowych cegiełek.
  • makiety “Stan Wojenny” będące świetnym nawiązaniem do historii, pozwalające spojrzeć na obraz ostatnich lat przez pryzmat miniaturystycznych obiektów (tu warto przypomnieć Zbigniewa Liberę, który odkrył swoim kontrowersyjnym dziełem “Lego. Obóz Koncentracyjny”, możliwość powoływania i określania historii poprzez klocki).
  • rekonstrukcja z klocków kompleksu starożytnego FORUM ROMANUM, czyli rzymskiej świątyni z odległych czasów. Wielkość makiety jest szacowana na pięć metrów kwadratowych.
  • plastikowa wieloelementowa makieta obrazująca scenę z życia z Mumimnków, będących bohaterami książek Tova Jansson’a.
page3

Na wystawie nie zabraknie również interaktywnych eksponatów, replik popularnych polskich budowli m.in Stadionu Narodowego, reprodukcji maszyn lotniczych z okresu I i II wojny światowej, zaprogramowanych robotów. Liczba atrakcji jest na tyle duża, że ograniczamy się tylko do wzmianek – jednym słowem, tego nie można przepić !

Kiedy:

  • 28.02.2015 – 26.04.2015
  • 10.03.2015 – 26.04.2015

Gdzie:

  • Katowice, Galeria Katowicka
  • Bydgoszcz, Dom Mody Drukarnia

Opublikowano:

Napisane przez: Kamil

*/ ?>

Autor: Kamil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *