Najważniejsze wydarzenia w lipcu 2017

Jeżeli nie planujecie dłuższego urlopu w lipcu warto skorzystać chociaż z wydarzeń, jakie odbywają się w tym czasie w Polsce. Jest ich wiele i są bardzo różnorodne sprawdźcie sami. Poniżej prezentujemy najciekawsze z nich.

Baltic Sail

Baltic Sail czyli największy zlot żeglarski organizowany w Gdańsku. Główną ideą wydarzenia jest integracja środowiska żeglarzy, a także promocja kultury miasta i morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego. W tym roku przypada na 29 czerwca i potrwa do 2 lipca.

Gdynia Design Days

Z kolei inne nadmorskie miasto – Gdynia w dniach 30 czerwca – 9 lipca stanie się centrum designu. Czekać tam na Was będą liczne wystawy, warsztaty, wystąpienia projektantów, pokazy i wiele więcej. Festiwal porusza tematykę przestrzeni miasta, jego mieszkańców oraz dobrych praktyk w projektowaniu. Ze względu na nadmorski charakter Gdyni, ważne są powiązania z Regionem Morza Bałtyckiego oraz jego tradycją.

Festiwal Ełk Ogień i Woda

Wszyscy miłośnicy mocnych wrażeń i niesamowitych widowisk powinni odwiedzić Ełk w dniach 7-8 lipca. Właśnie wtedy odbędzie się tam Festiwal Ogień i Woda, czyli jedno z największych wydarzeń pirotechnicznych w Polsce. Będzie można podziwiać sztuczne ognie, występy teatrów ognia i teatrów tańca, pokazy laserów na niebie i wiele więcej.

Tauron Nowa Muzyka

W Katowicach z kolei w dniach 6-9 lipca czeka na Was jedno z czołowych wydarzeń muzycznych w Śląskim – Tauron Nowa Muzyka. Przybliża polskiej publiczności najciekawsze brzmienia współczesnej muzyki z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów. W 211 roku festiwal został nominowany do nagrody dla Best Overseas Festival przez UK Awards, a w 2010 i 2012 roku został laureatem nagrody “European Festival Awards” w kategorii “Najlepszy Mały Europejski Festiwal”.

Ladies Jazz Festival

W tym roku będziecie mieli okazję uczestniczyć także w jedynym w Europie festiwalu kobiet jazzu, który został najgęściej obsadzony nagrodami Grammy. Jazz, smooth jazz, bossa nova, piosenka francuska – tego i jeszcze więcej możecie się tam spodziewać. Do tej pory imprezę odwiedziły takie sławy jak: Randy Crawford, Eliane Elias, Patricia Barber, Candy Dulfer, Dee Dee Bridgewater, Toshiko Akiyoshi, M’Shell Ndegeocello często po raz pierwszy odwiedzające Polskę.

Jarmark Św. Dominika

Jarmark św. Dominika jest jedną z największych atrakcji turystycznych letniego sezonu w Gdańsku, a także najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce. Co roku na 3 wakacyjne tygodnie w Gdańsku Głównym otwierają się kramy artystów, rzemieślników, kolekcjonerów i antykwariuszy, którzy przyjeżdżają z Polski i ze świata. Na stoiskach znaleźć można przedmioty nietuzinkowe, stare, rzadko spotykane ale i oryginalne, nowoczesne wzornictwo. Ponadto to bogactwo smaków, najrozmaitszych regionalnych i egzotycznych wypieków, serów, wędlin, przetworów, nalewek. Idealne uzupełnienie stanowią wydarzenia kulturalnorozrywkowe – od koncertów muzyki klasycznej, rockowej, folkowej czy jazzowej, po parady, festiwale i konkursy.

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

W dniach 15 – 21 lipca Lublin stanie się stolicą folkloru. Wydarzenie ma na celu popularyzować kulturę folklorystyczną wielu narodów. Od kilku lat w festiwalu biorą udział na przemiennie zespoły dorosłe i dziecięce. Zaplanowane koncerty najczęściej odbywają się na Starym Mieście, w Muszli Koncertowej, Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, a także w Nałęczowie. Poza koncertami zaplanowano warsztaty taneczne dla zagranicznych uczestników, których celem jest popularyzacja polskiego tańca ludowego.

Piknik Country

Międzynarodowy Festiwal Country w Mrągowie to z kolei największa impreza country w Polsce i jeden z największych festiwali poświęconych „amerykańskiej” muzyce w Europie. Co roku gromadzi tysiące fanów tego gatunku. Podczas ostatnich edycji można było posłuchać również polskich artystów sceny rockowej. Obowiązkowym elementem wydarzenia jest również Parada Country, podczas której etki motocykli, starych samochodów oraz innych pojazdów o oryginalnej konstrukcji przejeżdża przez centrum miasta. W tym roku wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend lipca.

Jak nie trudno zauważyć ciekawych miejsc nie brakuje w naszym wakacyjnym miesiącu. Są rozłożone niemal na całej mapie Polski, pozostaje jedynie zarezerwować nocleg i zaplanować sobie wolny weekend.

Opublikowano:

Autor:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *