Najlepsze pomysły na majówkę rodzinną w mieście

Majówka to świetny czas, aby wybrać się z rodziną w miejsca, do których na co dzień nie macie czasu i robić rzeczy, na które zwykle wam go brakuje. Jeżeli pogoda jest sprzyjająca warto spędzić długi weekend poza domem, na świeżym powietrzu. Zróbcie z rodziną coś odlotowego! Wykorzystajcie do tego pomysły z poniższej listy. Zabawcie się, zrelaksujcie i cieszcie się radością swoich bliskich!

1. Wypad na basen

W okolicach nie ma zbiornika wodnego lub woda w jeziorze jest jeszcze za zimna? Nic straconego, świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym jest basen lub aqua park. Po sportowych szaleństwach w wodzie wszyscy na pewno zgłodnieją, więc kolejnym punktem wycieczki może być McDonald’s, KFC lub inna knajpka z jedzeniem.

2. Rodzinny piknik 

W związku z tym, że początek maja ma nas przywitać nawet temperaturą 28 stopni Celsjusza, grzechem byłoby nie wykorzystać tak sprzyjającej aury i nie zorganizować pikniku na świeżym powietrzu. Jest to uniwersalny i sprawdzony pomysł na majowy weekend. Będzie to miła zamiana sposobu spędzenia wolnego czasu, zamiast telewizora. Aby urozmaicić zwykły piknik, można urządzić piknik przebierany. Dzieci mogą mieć pomalowane twarze, maski itp. Takie wspólne chwile dzieci z rodzicami zbliżają i zacieśniają więzy rodzinne.

3. Wizyta u strażaków

Dowiedz się czy lokalna straż pożarna nie organizuje w czasie długiego weekendu wycieczki dla dzieci. Zwiedzanie straży pożarnej to niezwykle ekscytujące doświadczenie dla przedszkolaków i dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Dzieci kochają oglądać wozy strażackie i spotkania z prawdziwymi strażakami!

4. Wycieczka rowerowa

Szkoda by było nie wykorzystać majowej aury i nie wybrać się na rodzinną wycieczkę rowerową. Szlaków rowerowych coraz więcej, więc nie ma na co czekać. Wystawiamy rowery z garażów i piwnic i w drogę!

5. Kino i kręgle

Gdy słońce już zajdzie, lub maj spłata nam figla pogodowego, zawsze możemy wybrać się z rodziną do kina na film. Wiele sieci oferuje zniżkowe rodzinne bilety, zwłaszcza w weekendy. Po zakończonym seansie można wybrać się na coś do zjedzenia, lub na kręgle.

6. Wycieczka do ZOO

Rodzinny wypad, który ma być miłą wycieczką można również spędzić w ogrodzie zoologicznym. Dzieci uwielbiają zwierzęta i taki wypad dla nich na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. Będą mogły zobaczyć na żywo zwierzęta, które do tej pory były dla nich dostępne tylko w książkach lub telewizji. Przyjemne z pożytecznym – wypad do ZOO to przecież świetna wycieczka edukacyjna.

7. Wolontariat

Jest wiele sposobów na to, aby najmłodsi bezinteresownie pomogli lokalnej społeczności. W niektórych miastach działają kluby ogrodnicze, w których dzieci mogą pomóc przy sadzeniu nasion i cebulek lub pomóc w wyrywaniu chwastów. Dobrym pomysłem jest też pomoc w organizacji ratującej zwierzęta. Możesz zabrać również dzieci do domu spokojnej starości.

8. Obserwacja gwiazd

Fajnym pomysłem jest zakup teleskopu. Wystarczy znaleźć dobre miejsce na obserwację gwiazd i.. gotowe! Od teraz będziecie mogli wieczorami wychodzić zaczerpnąć świeżego powietrza obserwując gwiazdy. Przy okazji będzie to wspaniała rozrywka i duża dawka wiedzy!

 

Planujesz wyjazd z dzieckiem na majówkę? Zobacz gdzie możecie się wybrać i co najlepiej zobaczyć!

Opublikowano:

Autor: Patrycja Olczak

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *