Majówka w Polsce inaczej, czyli kulturalna majówka 2019

Wszystko wskazuje na to, że zima już dawno za nami. Pora więc zaplanować majówkę 2019! Jeśli szukacie urozmaicenia, a błogi relaks nad jeziorem to dla Was za mało, pozwólcie sobie na dawkę kulturalnych wrażeń. Gdzie warto się wybrać w tym roku?

3-Majówka – Wrocław

Bywalcy koncertów dobrze wiedzą, że majówka 2019 we Wrocławiu to obowiązkowy punkt programu w rozpoczynającym się festiwalowym sezonie. Impreza odbędzie się w dniach 1-3 maja 2019 na terenach Hali Stulecia. Jak co roku, organizatorzy zapraszają również na wrocławski Rynek. Jeśli choć trochę gracie na gitarze, to możecie wziąć udział w tradycyjnym biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa. W poprzedniej edycji, ponad 7 tysięcy amatorów i profesjonalistów zagrało legendarny utwór Jimiego Hendrixa “Hey Joe”. Swój występ na 3-majówce 2019 zapowiedziało wielu wybitnych polskich artystów m.in Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, zespół Coma, Mela Koteluk, zespół The Dumplings czy Kult. Fani mocniejszego grania docenią obecność takich zespołów jak Hunter, Decapitated oraz Napalm Death. Przygotujcie się na solidną dawkę dobrej muzyki! Bilety jeszcze są, a znajdziecie je na stronie 3-majówka Wrocław.

wrocaw 1663406 960 720 - Majówka w Polsce inaczej, czyli kulturalna majówka 2019

Majówka 2019 – Wrocław

Zew się budzi – Cisna

Majówka 2019 spędzona w Bieszczadach to nie tylko górskie wędrówki. Rzućcie wszystko i jedźcie do Cisnej na festiwal “Zew się budzi”. Gwarantujemy, że wrócicie niewyspani, ale za to natchnieni dobrą muzyką. Pierwsze koncerty rozpoczynają się bowiem 3 maja o świcie, a ostatnie kończą się wieczorem kolejnego dnia. Dla wszystkich wytrwałych festiwalowiczów zagra m.in. zespół Nocny Kochanek, Lao Che, Tomek Lipiński z zespołem, a także legendarni przedstawiciele bieszczadzkiego grania, czyli zespół KSU. W czasie festiwalu możecie nocować na polu namiotowym i przekąsić obiad w jednym z foodtrucków. Jesteśmy przekonani, że piękne okoliczności przyrody i wschodzące zza górskich szczytów słońce wyjątkowo sprzyjają wszelkim muzycznym zachwytom. Wszelkie szczegóły tego oryginalnego wydarzenia znajdziecie na stronie Zew się budzi.

bieszczady 1002423 960 720 - Majówka w Polsce inaczej, czyli kulturalna majówka 2019

Majówka 2019 – Bieszczady

Zamojska Majówka 2019 – Zamość

Nie byliście jeszcze w Zamościu? To miasto jest prawdziwą architektoniczną perełką i doskonałym wyborem na majówkowy wypad. Piękne i dzikie Roztocze pozwoli Wam odpocząć od miejskiego zgiełku. Po leśnych wędrówkach polecamy jednak wrócić do Zamościa i wziąć udział w Zamojskiej Majówce 2019. Jest to cykl plenerowych wydarzeń takich jak koncerty, pokazy teatralne, warsztaty artystyczne i kolejna już VII odsłona Festiwalu Sztuk Ulicznych “Na Bruku”. Do Zamościa zjadą się najznakomitsi artyści uliczni z całej Polski. To będzie olbrzymia frajda nie tylko dla najmłodszych. Fani koncertów muzycznych również nie powinni być zawiedzeni. W zeszłym roku na zamojskim rynku zagrały takie gwiazdy jak Kaliber 44, czy Lao Che. Szczegółowy program tegorocznej edycji poznamy już wkrótce. Warto śledzić oficjalną stronę miasta, a w międzyczasie zarezerwować w Zamościu nocleg.

sztuka uliczna - Majówka w Polsce inaczej, czyli kulturalna majówka 2019

Majówka 2019 – Zamość

Wiosna Jazzowa 2019 – Zakopane

Majówka 2019 w Zakopanem? Naprawdę warto, zwłaszcza że w tym roku szykuje się prawdziwa uczta dla koneserów jazzowego grania. Kultowa impreza odbędzie się w dniach 27 kwietnia – 5 maja 2019. Organizatorzy festiwalu od lat starają się odczarować Zakopane i tchnąć w miasto zapomnianego artystycznego ducha. Obecność na tegorocznej edycji potwierdziły już takie gwiazdy jak Mikke Russel, Chico Freeman Trio czy też Leszek Kułakowski. Wiosna Jazzowa to nie tylko koncerty, ale także wystawy, pokazy teatralne i spotkania z twórcami. Przekonajcie się sami, że Zakopane nie bez powodu nazywane było mekką artystów!

jazz - Majówka w Polsce inaczej, czyli kulturalna majówka 2019

Majówka 2019 – jazz w Zakopanem

To tylko kilka ciekawszych wydarzeń, jakie będą miały miejsce podczas majówki 2019 w Polsce. Tej wiosny zachęcamy do odkrywania kulturalnych perełek!

Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.


Oceń artykuł: