Kilka słów o Będzinie i jego atrakcjach

Będzin to nadrzeczne miasto położone w południowej Polsce i zalicza się do jednego z najstarszych miast województwa śląskiego. Miasto jest istotnym ośrodkiem przemysłowym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, działa tam wiele firm z branży energetycznej i elektrociepłowniczej, jednak nie to jest atrakcją Będzina. Dlaczego więc warto odwiedzić to miasto?

W Będzinie nie można narzekać na nudę i brak atrakcji turystycznych . Największą stanowi obronny zamek królewski z XIV w. położony na wzgórzu. Z jego baszty można podziwiać widok na rozpościerającą się panoramę okolicy. Zamek w Będzinie w nocy jest dobrze oświetlony, co podkreśla dodatkowo jego majestat. Należy on wspólnie z Pałacem Miroszewskich do kompleksu Muzeum Zagłębia, zaś sam pałac jest również siedzibą muzeum.

Oprócz tego godnym zobaczenia jest Pałac rodu Ciechanowskich, który mieści się na terenie dużego parku, który został wybudowany w stylu angielskim. Przykrą informacją dla turystów jest fakt, że ten cudowny pałac można fotografować jednak tylko z zewnątrz, aby nie przeszkadzać mieszkańcom domu pomocy społecznej, który tam się znajduje. W parku możemy spotkać 20 drzew uznanych za pomniki przyrody przy czym widok niektórych z nich robi naprawdę duże wrażenie.

Oprócz zabytków do Będzina warto przyjechać na spacer po starówce zachowanej w średniowiecznym układzie urbanistycznym. Z racji różnorodności terenu, w Będzinie i okolicach utworzone zostały szlaki turystyczne. Zarówno piesi jak i rowerzyści znajdą dla siebie wystarczająco długie, urozmaicone, piesze i rowerowe trasy, aby aktywnie spędzić czas w tym małym, aczkolwiek pełnym atrakcji mieście. Warto wspomnieć tutaj o tym, że nie tak dawno, bo w 2010r. został otarty odcinek Drogi Św. Jakuba prowadzącej pielgrzymów do Santiago de Compostella. Nie ma co ukrywać, że Będzin oferuje nam wiele ciekawych atrakcji i powinien się znaleźć na liście miejsc do odwiedzenia.

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *