Znajdź drogę w świecie kaszubskich labiryntów

Zapewne wielu z nas będąc dzieckiem oglądało bajki, w których ktoś zgubił się w labiryncie. Teraz każdy może przekonać się o tym jak by to było znaleźć się w takiej budowli, a to dzięki Światowi Labiryntów w miejscowości Bliziny nieopodal Przywidza.

Co roku powstaje tam ogromny labirynt o powierzchni około 3 hektarów i długości ścieżek około 4,5 kilometra. Co roku jest on wznoszony na okres letni i zaprasza wszystkich śmiałków w terminie od czerwca do końca września. Lecz nie jest to jedyny labirynt w jakim będziemy mogli się znaleźć, są też inne np. labirynt ze słomy, labirynt gruntowy czy nawet labirynt mgieł.

Zabawa w Świecie Labiryntów Bliziny jest naprawdę niesamowita, dodatkowo integruje osoby, które wspólnie błądzą. Należy współpracować, by osiągnąć cel. Zapewne pomoże to pogłębić współprace miedzy grupą przyjaciół, ale i też między rodzicami, a dziećmi.

Każdy typ labiryntu charakteryzuje się innymi właściwościami. Jeden relaksuje, inny rozwija umiejętności koncentracji i zdolność analizowania, a jeszcze inny gratyfikuje szybkie pokonywanie przeszkód. Znajdują się tutaj nie tylko labirynty wymagające kondycji fizycznej, jak np. labirynt w polu kukurydzy, są też takie, w których liczy się logiczne myślenie. Każdy z nich jednak pełni podobny cel: ma on poszerzyć naszą świadomość ekologiczną i zachęcić do zdrowego trybu życia.

Labirynt w polu kukurydzy, jest co roku odnawiany, ale też rok w rok zmienia się jego układ, nawiązując do innego tematu przewodniego. W poprzednich latach labirynt w polu kukurydzy nawiązywał m.in. do tematu Dzikiej Wyspy zamieszkałej przez egzotyczne plemię Bulla-Bulla. Tematem przewodnim był również zaginiony skarb, a labirynt przypominał kształtem statek piracki. Świat labiryntów Bliziny to pierwszy w Polsce park labiryntów, których twórcą jest wielkiej sławy projektant Adrian Fisher.

Na terenie kompleksu znajdują się również inne atrakcje, takie jak motylarnia, gry i zabawy terenowe oraz szereg różnych- małych i średniej wielkości labiryntów, tak, aby każdy znalazł tu coś dla siebie. Należy tylko pamiętać, że jeśli pogoda będzie niekorzystna, organizatorzy dla bezpieczeństwa mogą zamknąć część z dostępnych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook