Jazda na nartach latem? – Tak, to możliwe w Polsce!

Tak to możliwe! W Polsce również znajdziemy takie miejsce. Przybliżamy jeden z ośrodków umożliwiający uprawianie sportów zimowych latem i nie tylko. Dodatkowo jest on położony w bardzo malowniczej i ciekawej okolicy.

Dolomity Sportowa Dolina leży niedaleko Bytomia. Ośrodek ten funkcjonuje od 2002 roku. Jest usytuowany w dolinie otoczonej lasami, “okraszonej” zalegającymi skałkami dolomitowymi. Atrakcyjność tego miejsca podkreśli z pewnością bezpośrednie sąsiedztwo rezerwatu leśnego SEGIET, który posiada stanowiska geologiczne.

Co do samego ośrodka, czynny jest cały rok. Możemy uprawiać tu nie tylko narciarstwo, ale także snowboarding, niezależnie od pogody. Istnieją trzy trasy do zjazdów: zimowa, letnia oraz tak zwany park mistrzów, o zróżnicowanym stopniu trudności. Każdy zatem znajdzie tu coś dla siebie. Dla osób początkujących istnieje możliwość wynajęcia instruktora. Dodatkowo możemy na miejscu dopasować i wypożyczyć sprzęt narciarski, który będzie najbardziej dla nas odpowiedni.

Dodatkowo w celu urozmaicenia naszego wypoczynku, dostępny jest też tor dla quadów, gdzie możemy wypróbować swoje zdolności w nieco innych zabawach. Dla wczasowiczów ceniących sobie nieco spokojniejszy wypoczynek, przygotowano trasy rowerowe i widokowe.

Oczywiście organizatorzy zadbali o wysoki standard usług na terenie ośrodka. Znajdują się tutaj trzy restauracje i mamy możliwość noclegu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystko za całkiem rozsądną cenę.

Dojazd nie powinien stanowić problemu. Ośrodek Dolomity znajduje się o kilkanaście minut drogi od większości śląskich miast.

Opublikowano:

Autor: Mirosław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *