Gdzie znaleźć instagramowe miejsca we Wrocławiu?

Obecnie medium Instagrama zaczyna dominować nad pozostałymi kanałami społecznościowymi. Fakt ten wpływa na różnorodne obszary naszego funkcjonowania, od czerpania inspiracji do podróży, projektowania wnętrz po sposób prowadzenia marketingu firmy. Jeśli jesteś estetą i istotne są dla Ciebie aspekty wizualne otoczenia, przeczytaj ten artykuł.

Czy faktycznie dobrze zrobione zdjęcia i przemyślany content to przepis na sukces firmy na Instagramie w dobie XXI wieku? Dowiedz się jak dbają o swój pijar wrocławskie firmy, zdobywając miano instagramowych miejsc, co znacząco wpływa na wskaźnik odwiedzin.

Ładne miejsca i magnetyzujące zdjęcia to faktory, które zachęcają Cię do podróży? Pewne lokalizacje zdecydowanie temu sprzyjają, jedną z nich jest Wrocław. Jeśli rozważasz wizytę w tym mieście, przygotowaliśmy coś dla Ciebie. Przedstawiamy Przewodnik po najbardziej instagramowych miejscach we Wrocławiu.

Miasto obfituje w efektowną scenerię. Nie musimy długo szukać, ponieważ już samo Stare Miasto zachęca do spaceru. Jeśli zagłębimy się jednak w zwiedzanie miasta, klimatyczne uliczki i bardziej nieoczywiste lokacje, odnajdziemy wysmakowane wnętrza wrocławskich restauracji, majestatyczne muzea, czy artystyczne podwórka.

Zwiedzanie

Galeria Neonów | ul. Ruska 46 c

Gotowy na sentymentalną podróż w czasy PRL-u? Jeśli tak, odwiedź tę świetlistą galerię. Neony będące dawnym synonimem luksusu rozświetlają dziś jedno z wrocławskich podwórek. Zostało im nadane drugie życie za sprawą fundacji Neon Side Wrocław. 22 świetliste neony tworzą niebanalną kompozycję.

Muzeum neonów Wrocław 1 1024x576 - Gdzie znaleźć instagramowe miejsca we Wrocławiu?

Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego | plac Uniwersytecki 1

Stylową dawkę nauki i historii zafunduje Ci Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, gromadzące zbiory związane z historią Uniwersytetu. Gdy zobaczysz Aulę Leopoldyńską, Oratorium Marianum i Wieżę Matematyczną, czyli wchodzące w skład muzeum zabytkowe sale z pewnością popadniesz w zachwyt. Barokowa sylwetka architektoniczna robi wrażenie!  

Ulica Malarska

Spacer po mieście nie może odbyć się bez odwiedzenia urokliwej ulicy Malarskiej. Przemierzając ją, zobaczysz zespół barwnych kamienic, tworzących świetną pocztówkę miasta. Chodząc po mieście, odwiedź także Podwórka przy ulicy Roosvelta, czyli 1200 metrów kwadratowych oszałamiająco kolorowych pejzaży, rzeźb, ceramiki i portretów tworzących niebanalny street art.

wrocaw 3678986 1920 1024x780 - Gdzie znaleźć instagramowe miejsca we Wrocławiu?

Skytower | ul. Powstańców Śląskich 95

Jeśli lubisz wysokości, swój pobyt we Wrocławiu możesz zwieńczyć podziwianiem panoramy miasta. Być może uda Ci się zlokalizować wcześniej zwiedzone miejsca :). Skytower we Wrocławiu to najwyższy budynek w Polsce za sprawą 212 metrów wysokości. Wybierając się na ten punkt widokowy wieczorową porą zdecydowanie zachwycisz się migoczącą panoramą Wrocławia.

Wroclaw Slask Wroclaw Polska Poland slask Dolny 1095081 - Gdzie znaleźć instagramowe miejsca we Wrocławiu?
Widok panoramy Wrocławia i okolic

Restauracje

Jedzenie we Wrocławiu

Zgłodniałeś ? Gastro mapa Wrocławia jest bogata w fenomenalne restauracje, które przy okazji zdecydowanie można zaliczyć do fotogenicznych. W przypadku chęci na pyszną włoską pizzę zapraszamy do Iggy Pizza. Jeśli lubisz pierogi i makarony odwiedź Gluten Appetit. Fantazyjne łakocie najlepiej smakują w otoczeniu stylowych wnętrz cukierni Nanan.

Restauracja Iggy Pizza we Wrocławiu
Restauracja Gluten Appetit we Wrocławiu
Kawiarnia Nanan we Wrocławiu

Noclegi

Jeśli powyższe instagramowe miejsca we Wrocławiu zainspirowały Cię do odwiedzenia tego miasta, koniecznie sprawdź nasze noclegi, które pomogą zrealizować Ci gościnny i stylowy pobyt. Możesz skorzystać np. z oferty Studia Gaia lub Apartamentu Sun Parrot z pięknie zaprojektowanymi tapetami ściennymi z modnymi liściastymi motywami.

434397 989 wroclaw apartmentsun parrot 1024x768 - Gdzie znaleźć instagramowe miejsca we Wrocławiu?
Apartament Parrot w kompleksie Apartment Sun
410316 538 wroclaw studio gaia 1024x576 - Gdzie znaleźć instagramowe miejsca we Wrocławiu?
Studio Gaia

Opublikowano:

Autor:

Studentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, rozwijająca kompetencje w sferze psychologii biznesu. Interesuje się psychologią marketingu i reklamy. W Noclegowo wykorzystuje swe kompetencje zajmując się content marketingiem. Unikatowe artykuły podróżnicze i niebanalne wyjazdowe propozycje to jej priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *