Co można zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie?

To dość młode muzeum, bo w listopadzie obchodzić będzie swoje dziesięciolecie. Co prawda rejestracja instytucji nastąpiła już w 2006 roku, jednak właśnie w 2010 otworzyła ona drzwi dla żądnych wiedzy. Przedstawiamy Wam Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i podpowiadamy, co można w nim zobaczyć.

Centrum Nauki Kopernik – co to jest?

Centrum Nauki Kopernik to jeden z najpopularniejszych, interaktywnych kompleksów edukacyjnych w Polsce. Co roku odwiedza go nawet milion osób. Co tak interesującego dla podróżujących mieści się w tym warszawskim gmachu? Przede wszystkim eksponaty. Nie myślcie jednak, że będziecie podziwiać je przez szklaną szybę. Tutaj praktycznie każdego elementu wystawy możesz dotknąć, co więcej – wypróbować i samodzielnie zrozumieć jego działanie. Do najciekawszych wystaw zaliczyć należy Strefę Eksperymentowania, w której z bliska zaobserwujesz różne zjawiska fizyczne, a także lepiej poznasz swoje zmysły. Warto również odwiedzić cztery dostępne laboratoria (biologiczne, chemiczne, fizyczne oraz pracownię robotyczną). A w nich poczuć… doświadczanie. To motyw przewodni nie tylko minilabów, ale i całego centrum.

chemistry 3533039 1280 1024x682 - Co można zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie?

Centrum Nauki Kopernik – Planetarium

Drugim, obok strefy wystaw, pionem muzeum jest – powołane do istnienia w 2011 roku – Planetarium Niebo Kopernika. Prezentowane tu filmy i pokazy dedykowane są różnym grupom wiekowym. Najmłodsi uczestnicy mogą mieć nawet 3 lata. Co do najstarszych nie przewidziano granicy. :) Każdy znajdzie tu coś dla siebie. A jest w czym wybierać – poczynając od edukacyjnych bajek, przez filmy animowane (nie tylko dla dzieci!), na pokazach “żywego” nieba kończąc. Zarówno budynek Centrum, jak i samo planetarium zaprojektowane zostały z myślą o komforcie wszystkich gości. Na miejscu znajdziecie więc udogodnienia dla osób zmagających się z niepełnosprawnością ruchową lub wzrokową. To kolejny plus dla instytucji!

milky way 1023340  480 - Co można zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie?

Informacje na temat Centrum Nauki Kopernik

Godziny otwarcia Centrum są zmienne, w zależności miesiąca. Najlepiej tuż przez wycieczką, przy pomocy strony internetowej upewnić się, kiedy następuje jego zamknięcie danego dnia. Ta sama rada dotyczy Planetarium, które w tym zakresie działa samodzielnie. Czas zwiedzania kompleksu zależny jest od nas samych. Zazwyczaj trwa to od 2 do nawet 5 godzin – jeśli chcesz dokładnie obejrzeć wszystkie eksponaty, postaw na górną granicę. Bilety sprzedawane są jednak nawet półtorej godziny przed zamknięciem. To dobra alternatywa dla tych, którzy warszawskie muzeum chcą zwiedzać… w systemie ratalnym. :) Choć nawet jeśli zdecydujecie się na jeden, dłuższy pobyt, prawdopodobnie będziecie chcieli tu wrócić. Zakupu wejściówek możecie dokonać na miejscu lub też wygodnie siedząc w fotelu, dzięki stworzonemu systemowi online. Wystarczy, że założysz konto, wybierzesz interesującą Cię wystawę lub pokaz, a następnie oznaczysz godzinę wizyty.

microscope 385364 1280 1024x679 - Co można zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie?

Myślicie, że to dobry pomysł na spędzenie weekendu w Warszawie? My jesteśmy zdecydowanie na tak. Wygląda na to, że Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ma tylko jedną wadę. Uzależnia! :)

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *