Atrakcje – Solina i okolice. Co warto zobaczyć w Solinie?

Budzące zachwyt panoramy, interesujące zabytki i niecodzienne atrakcje – Solina słynie właśnie z nich. Co warto zobaczyć w tej niewielkiej, ale uroczej miejscowości i jej okolicy? Jak wybrać odpowiedni nocleg w Solinie? Przygotowaliśmy zestaw przydatnych wskazówek dla tych, którzy planują rzucić wszystko i uciec w Bieszczady.

Solina – atrakcje. Rejsy po zalewie, spacer po zaporze

Najpopularniejszym miejscem, odwiedzanym w tej części Podkarpacia jest Jezioro Solińskie. Wybudowana na nim pod koniec lat 60. XX wieku zapora stanowi nie tylko ważny ośrodek hydrologiczny, ale też ekscytujący obiekt turystyczny. Wrażenie robi przede wszystkim jej wysokość (82 metry), a także pojemność – 472 miliony km³. Te imponujące liczby to zdecydowanie polski rekord. Nie dziwi więc, że wielu podróżujących w Bieszczady wybiera się na spacer po zaporze. Warto też zapoznać się z działaniem tego typu obiektu, zwiedzając budowlę od środka.

solina 2632864 1280 1 1024x682 - Atrakcje - Solina i okolice. Co warto zobaczyć w Solinie?

Jezioro Solińskie spodoba się nie tylko fanom ciekawostek technologicznych. Zadowoleni z pobytu będą też miłośnicy sportów wodnych – kajakarze, żeglarze, surferzy. Nad brzegami akwenu znajduje się kilka przystani, gdzie można wypożyczyć odpowiedni sprzęt. W okresie wakacyjnym po zbiorniku krąży kilka statków wycieczkowych, a wyprawy organizowane są między innymi przez Port Solina. Rejs po jeziorze na pewno spodoba się również dzieciom, dlatego będzie idealnym pomysłem na aktywny wypoczynek dla rodzin. To jednak tylko niektóre atrakcje – Solina ma ich znacznie więcej.

mountains 2721820 1280 1 1024x682 - Atrakcje - Solina i okolice. Co warto zobaczyć w Solinie?

Co robić nad Soliną?

Nieopodal Soliny znajduje się wiele malowniczych wsi, gdzie odnajdziecie upragniony spokój oraz ducha regionu. W pobliskich Myczkowcach mieści się Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej, gdzie można obejrzeć makiety zabytkowych cerkwi i kościołów. W muzeum dowiecie się również wiele o przenikaniu kultur na obszarze Bieszczad. Spragnieni oryginalnego pomysłu na poznawanie okolicy, powinni spróbować wycieczki szlakiem murali Arkadiusza Andriejkowa. Wyjątkowe dzieła z cyklu “Cichy Memoriał” artysta maluje na starych, drewnianych stodołach. Bohaterami obrazów stają się rodziny ich właścicieli – zwyczajni mieszkańcy Podkarpacia, którzy jednak współtworzyli jego wspaniałą historię. Będąc w Solinie, warto również przespacerować się po rezerwacie przyrody Kozieniec, w pobliskiej Bóbrce. Jeden z najpiękniejszych widoków na okolicę rozpościera się z punktu widokowego w Jaworze. Przy dobrej wykonacie tu przepiękne fotografie!

bieszczady 2986909 1280 1024x682 - Atrakcje - Solina i okolice. Co warto zobaczyć w Solinie?

Solina – domki Słoneczna Polana

Gwarancją dobrego urlopu – oprócz atrakcyjnej lokalizacji – jest wybór odpowiedniego noclegu. Komfortowy i bezpieczny – właśnie taki wypoczynek odnajdziecie sprawdzonym na Noclegowo, solińskim obiekcie. Słoneczna Polana to nie tylko przytulne, 4- i 6-osobowe domki z łazienką oraz dwupoziomowe apartamenty, ale też cała gama dostępnych atrakcji. W udostępnionym dla Gości, rozległym ogrodzie można skorzystać z placu zabaw, a także sprzętu do grillowania.

484660 567 solina sloneczna polana - Atrakcje - Solina i okolice. Co warto zobaczyć w Solinie?
484662 717 solina sloneczna polana - Atrakcje - Solina i okolice. Co warto zobaczyć w Solinie?

Dodatkowo, w usytuowanym na terenie obiektu food trucku, zamówicie smaczne obiady i przekąski. Wśród nich między innymi: świeże ryby, pierogi, naleśniki. Domowa kuchnia dostępna na miejscu to duże ułatwienie dla wszystkich urlopowiczów, choć aneks kuchenny w każdym z domków umożliwia także własnoręczne przygotowywanie posiłków. W wolnym czasie zrelaksujecie się w saunie, jacuzzi lub ruskiej bani. Fantastycznym pomysłem na spędzenie czasu z przyjaciółmi nad Soliną będzie natomiast organizacja grilla na wodzie. Poniżej sprawdzisz, co jeszcze proponują Gospodarze Słonecznej Polany. :)

484659 497 solina sloneczna polana - Atrakcje - Solina i okolice. Co warto zobaczyć w Solinie?

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł: