9 najgorszych hoteli na świecie

Podczas planowania wyjazdu poza obranym kierunkiem i atrakcjami w okolicy niezwykle ważną rolę odgrywa również nocleg, dlatego też spędzamy mnóstwo czasu wybierając idealny hotel. Łatwo wskazać najlepsze, najbardziej komfortowe miejsca noclegowe, ale co gdy ktoś spyta o te najgorsze? Otóż takie hotele też istnieją, co więcej mogłyby konkurować ze sobą o miano najbrzydszego! Sprawdźcie sami.

Null Stern Hotel

null1 - 9 najgorszych hoteli na świecie

https://en.wikipedia.org/wiki/Null_Stern_Hotel

Szwajcarski hotel Null Stern mieszczący się w schronie nuklearnym z lat 80-tych XX wieku będzie idealnym rozpoczęciem tej listy. Bracia, którzy stworzyli to miejsce gwarantują wszystkim gościom zero prywatności oraz brak jakiegokolwiek widoku z okien, gdyż obiekt ich nie posiada. Jedno jest pewne nocując w tym miejscu nie sposób nie nawiązać nowych znajomości, gdyż maksymalne obłożenie hotelu to 14 osób rozmieszczonych w dwóch pokojach. Mimo tak małej ilości pomieszczeń w hotelu można wybrać opcję luksusową – z łóżkiem, będącym pozostałością po zamkniętych hotelach lub pierwszą klasę, w której znajdziecie łóżko z „odzysku” z prywatnych posiadłości.

Hotel Faktum

faktum - 9 najgorszych hoteli na świecie

www.faktumhotels.com

Każdy kto choć raz w życiu zastanawiał się jak czują się bezdomni ma okazję poczuć się podobnie odwiedzając Hotel Faktum w Szwecji. Nie jest to jednak darmowa rozrywka, za takie doznania trzeba zapłacić około 30zł. To jedyne miejsce nazywające się hotelem, które oferuje noclegi pod gołym niebem! Co więcej daje szerokie spektrum wyboru, można nocować w specjalnie przygotowanym miejscu pod mostem, w dokach, na starym stadionie, a na najodważniejszych czeka opuszczona fabryka.

Tianzi Hotel

tianzi1 - 9 najgorszych hoteli na świecie

www.flickr.com/photos/sunsetnoir/

Czyli Największy Budynek – Obraz – pod taką nazwą znajdziecie go w Księdze Rekordów Guinessa. Tianzi Hotel to jedna z najbrzydszych, a zarazem najdziwniejszych budowli na świecie. Powstał w 2000 roku i miał przypominać trójcę chińskich bóstw gwiezdnych, czyli Fu Lu Shou – boga szczęścia, boga kariery i boga długowieczności. Posiada dziewięć pięter i zadziwia nie tylko turystów.

Kakslauttanen Igloo Village

kak - 9 najgorszych hoteli na świecie

www.flickr.com/photos/visitfinland/

Dla fanatyków Igloo postwało idealne miejsce w Finlandii, gdzie daleko za polem biegunowym mieści się wioska wyposażona w eleganckie Igloo. Wybierać można między domkami z bali oraz śnieżnymi i szklanymi igloo. Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak pamiętać, że to atrakcja dla osób, którym niskie temperatury nie straszne, bowiem wewnątrz wahają się między -3 a -6 stopni, zaś na zewnątrz spadają nawet do -30 stopni.

Seaventures Dive Resort

sea - 9 najgorszych hoteli na świecie

www.flickr.com/photos/chanyinkeen/

Jak się okazuje nawet starą platformę wiertniczą można w prostu sposób zamienić w hotel. Wystarczy pomalować ją mnóstwem kolorów i zacumować w pięknej okolicy raf koralowych. Hotel Wiertnia czyli Seaventures Dive Resort znajduje się na Celebes Sea w Malezji. I choć swoim wyglądem nie zachęca, ani nie oferuje szczególnych wygód zawsze wypełniony jest miłośnikami podwodnych wypraw, dla których hotel to jedynie niezbędny dodatek do podróży.

Villa Hamster

hamster - 9 najgorszych hoteli na świecie

www.amusingplanet.com

Z kolei dla wszystkich miłośników gryzoni, którzy może sami chcieliby poczuć się jak w kołowrotku idealne miejsce noclegowe przygotował francuski scenograf Yann Falquerho. Jego Willa w Nantes składa się z pokoi przypominających klatki dla chomików. Dodatkowe atrakcje to możliwość pobiegania w obrotowym kole, jedzenie z zawieszonej kuli-karmnika lub picie z fontanny. Co ciekawe miejsce to cieszy się dużą popularnością i pierwotna cena, która wynosiła 450 zł za noc gwałtownie poszła w górę.

Ryugyong Hotel

ryu - 9 najgorszych hoteli na świecie

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f2/Pyongyang_City_-_Ryugyong_Hotel_in_Background_(13913572409).jpg

Ten mało atrakcyjny hotel rozpoczęto budować w roku 1987 i nigdy nie skończono, może to i lepiej, ponieważ gdyby został ukończony terminowo byłby 7 najwyższym budynkiem na świecie. Obecnie zajmuje zacne miejsce 28 i jest widoczny niemal z każdego punktu w mieście. Jednak poza wielkością ciężko dostrzec w nim inne walory.

Hang Nga’s Tree House Hotel

hang - 9 najgorszych hoteli na świecie

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8d/Hang_Nga_guesthouse_03.jpg

Znany również jako Crazy House (szalony dom) Hang Nga’s Tree House to chyba jedyny hotel kształtem przypominający… drzewo. Oczywiście nie zbudowano go z liści, składa się na niego mnóstwo konwencjonalnych materiałów. Szokuje nie tylko z zewnątrz, jego wnętrze jest równie dziwne. Można tam spotkać niespodziewane zakręty, wąskie korytarze, okna w rozmaitych kształtach. Może jest aż za dziwny, ponieważ goście niechętnie zatrzymują się tu na dłużej. Z reguły robią zdjęcia niezwykłej budowli i wyruszają w dalszą podróż.

Hans Brinker Budget Hotel

hans - 9 najgorszych hoteli na świecie

www.hansbrinker.com

To wyjątkowe miejsce, nie tylko ze względu na absolutny brak komfortu jaki zapewnia, ale przede wszystkim dlatego, że się tym szczyci. Hotel w Amsterdamie triumfuje miano najgorszego hotelu na świecie, co więcej wykorzystuje to w swoich ofertach. Osoby odwiedzające go mogą liczyć na masę zepsutych sprzętów, zacinającą się windę, niepraktyczne i niedomykające się szafki, wyjątkowo niewygodne łóżka, skrzypiące, przeciekające prysznice i wiele innych „udogodnień”. Niekiedy zatrzaskują się drzwi i w ogóle nie można opuścić pokoju, na szczęście pomieszczenia są wieloosobowe – goście śpią na piętrowych łóżkach – więc zawsze znajdzie się jakieś towarzystwo. Sami właściciele polecają dość długą listę ciekawszych miejsc oferujących noclegi, a nawet ponad swoją ofertą stawiają noc w śpiworze pod gołym niebem. Dlaczego więc wciąż przybywają nowi goście?

Jak widać hotel nie zawsze musi kojarzyć się z komfortowymi pomieszczeniami, luksusem i wygodą. Są na świecie miejsca kompletnie odbiegające od takiego schematu, co więcej są ludzie, którzy decydują się na spędzenie w nich nocy. Może to nie lada przygoda dostarczająca niezapomnianych przeżyć?

 

Zobacz niezwykłe i dziwne miejsca w Polsce, które istnieją naprawdę!

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook