Wrocław w jeden dzień. Wycieczka do Hydropolis

Wrocław to przepiękne miasto nad Odrą, w którym trudno się nudzić. Bywa jednak i tak, że wstąpimy tu na weekend lub jedynie przejazdem. Przedstawiamy Wam więc “Wrocław w jeden dzień”, czyli gdzie warto wybrać się, gdy zwiedzaliśmy już rynek, ZOO wraz z Afrykarium i aquapark. Zapraszamy na wycieczkę do miasta wody – Hydropolis.

Hydropolis – co to jest?

Miasto wody to największy projekt Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, którego celem jest edukacja. Jego powstanie przyniosło jednak jeszcze wiele innych korzyści. Wybór umiejscowienia obiektu wpłynął na możliwość rewitalizacji – zniszczonego podczas wojny – ogromnego zbiornika czystej wody. Znajdziecie tu 7 tematycznych, stale dostępnych sektorów, jak również wystawy krótkoterminowe. Jest też miejsce dla najmłodszych oraz wyjątkowo zaaranżowana przestrzeń na odpoczynek.

bottle 2032980 1920 1024x566 - Wrocław w jeden dzień. Wycieczka do Hydropolis

Hydropolis – Centrum Wiedzy o Wodzie

Kolejne strefy poprowadzą Cię od najdawniejszych czasów, aż do współczesności, od morskich głębin – po atmosferę. Jeszcze zanim rozpoczniesz zwiedzanie, przywita Cię nie lada atrakcja – drukarka wodna. Po wejściu do budynku, możesz pobrać specjalną aplikację, która znacznie ułatwi Ci tę niezwykłą podróż. Przechodząc przez przygotowane sale multimedialne, zgłębisz tajemnicę pojawienia się wody we wszechświecie oraz zanurkujesz w otchłani oceanu. Dokładnie zapoznasz się też z jej właściwościami i zbadasz, jak wpływa na człowieka. Woda, poza swoimi funkcjami w ekosystemie i ludzkim organizmie, często pełni ważną rolę w różnego rodzaju kultach. W Hydropolis znajdziesz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania, także w tym zakresie. W końcu przekonasz się ile wody zużywamy każdego dnia i zrozumiesz, dlaczego warto ją oszczędzać. To jedyne takie miejsce w Polsce. My jesteśmy pewni, że warto. A Ty?

earth 1617121 1920 1024x575 - Wrocław w jeden dzień. Wycieczka do Hydropolis

Hydropolis – informacje

Co należy zrobić, aby wybrać się do wrocławskiego Hydropolis? Przede wszystkim wiedzieć, jak do niego dotrzeć. :) Wodne miasto swoją siedzibę ma przy ul. Na Grobli 17. Możesz wybrać się tam samochodem, który zaparkujesz na jednym z dostępnych w okolicy parkingów. Ten w obrębie Hydropolis przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością oraz autokarów. Do kompleksu dotrzesz również przy pomocy publicznego transportu – tramwajem (3, 5, 16) oraz autobusem (145 i 146). Aby bez zbędnego pośpiechu zwiedzić obiekt, warto przeznaczyć na to około dwóch godzin, jednak gwarantujemy, że będziecie chcieli więcej! Chcecie przyjechać do miasta wody na konkretną godzinę? Najlepiej będzie, jeśli zakupicie bilety przez stronę internetową.

waiting 410328 1920 1024x683 - Wrocław w jeden dzień. Wycieczka do Hydropolis

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Wam zaplanowanie wycieczki do tego magicznego miejsca, a jeśli wcześniej go nie znaliście – że nabraliście ochoty na odwiedzenie Dolnego Śląska!

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie skrzypiec oraz kierunku Muzyka w mediach w łódzkiej Akademii Muzycznej. W trakcie studiów odbywała także szkolenia w zakresie: event managementu, konsultacji muzycznych w reklamie czy prawa własności intelektualnej. W Noclegowo.pl robi to, co kocha najbardziej - dużo pisze! Prywatnie pasjonatka wspinaczki górskiej, urbexu i dobrego jedzenia.


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *