Pojezierza w Polsce – raj dla miłośników natury

Pojezierza Polskie to pas najpiękniejszych i najbardziej malowniczych terenów w Polsce. Występuje tam wiele jezior, pięknych wzgórz i przede wszystkim dużo zieleni. Tereny są bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez Polaków, ale również przez turystów zagranicznych. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, które tereny są najpiękniejsze i które koniecznie trzeba odwiedzić!

Pojezierze mazurskie

Najpopularniejszym kierunkiem turystycznym są Mazury znane z pięknych jezior oraz zieleni. Na terenie Pojezierza znajduje się Mazurski Park Krajobrazowy, w którym znajdziemy jedno z największych jezior w Polsce – Śniardwy. Mazury to prawdziwa skarbnica natury ze względu na ilość rezerwatów przyrody – jest ich aż 114! Jest to naprawdę świetne miejsce dla miłośników spokoju, podziwiania natury oraz kajakowania.

Gdzie zatrzymać się na Mazurach?

Kruklanki to duża, piękna wieś oferująca turystom noclegi w okolicy Jeziora Gołdopiwo i Brzozówka. Pobyt w tym miejscu to gwarancja odpoczynku na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Czy jest coś bardziej relaksującego? Sprawdź i wybierz: noclegi Kruklanki

lake 1609595 1920 300x200 - Pojezierza w Polsce - raj dla miłośników natury

Pojezierze Wielkopolskie

Na terenie Pojezierza Wielkopolskiego znajduje się ponad tysiąc jezior oraz nieskończona ilość pięknych krajobrazów. Największym jeziorem na tym obszarze jest Gopło, natomiast najgłębszym – Powidzkie. To drugie jest bardzo często odwiedzane przez miłośników pływania, nurkowania czy żeglowania. Na terenie Pojezierza znajdziemy również ciekawe zabytki dawnej architektury, takie jak np. słynna Mysia Wieża znana z legendy o Królu Popielu.

Gdzie nocować w Wielkopolsce?

Jednym z popularnych kierunków jest Powidz – turyści bardzo chętnie przyjeżdżają tam wypocząć, popływać, żeglować czy też nurkować! Jest to piękne miejsce, gdzie można znaleźć nocleg tuż nad jeziorem i rozkoszować się bliskością natury.

lake 2419152 1920 300x169 - Pojezierza w Polsce - raj dla miłośników natury

Pojezierze Pomorskie

Na jego terenie znajdziemy dużo parków krajobrazowych, parki narodowe oraz rezerwaty przyrody. Wyjazd w te okolice jest polecany zarówno osobom aktywnym, jak i leniwym. Dla miłośników natury i sportów polecamy turystykę pieszą, rowerową oraz wodną. Bardzo popularne są spływy kajakowe Brdą i Wdą – niezapomniana przygoda, podczas której możemy podziwiać prawdziwe piękno Polski.

Gdzie zatrzymać się na Pomorzu?

Miejscowość Charzykowy znajduje się tuż nad jeziorem Charzykowskim i przyciąga turystów z całej Polski. Piękna okolica i bliskość jeziora to nie jedyne powody, dla których zjeżdżają się tu turyści – od miejscowości Charzykowy można udać się pieszo do Parku Narodowego Bory Tucholskie.

sunset 3215262 1920 300x195 - Pojezierza w Polsce - raj dla miłośników natury

 

Jeżeli nie odwiedziliście jeszcze żadnego z powyższych miejsc – nie ma na co czekać! Zbliża się sezon i warto wcześniej zarezerwować nocleg, żeby spełniał Wasze oczekiwania, a po dotarciu na miejsce – rozkoszować się bliskością natury i zapierającymi dech w piersiach widokami.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka technicznego kierunku studiów a jednocześnie osobą kreatywna i pomysłowa. Świetnie odnajduje się w sferze content marketingu oraz social media. Prywatnie jest miłośniczką fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *