Pogoda na wakacje w Polsce 2020 – sprawdź będzie najcieplej

Wakacje w tym roku będą specyficzne – to nie ulega wątpliwości. Pandemia wielu z nas pokrzyżowała plany i musieliśmy odwołać większość wyjazdów, zwłaszcza tych zagranicznych. Część lotów wznowiono, a granice stale są otwierane przez kolejne państwa. Mimo wszystko podróżowanie dalej jest utrudnione, a ludzie boją się ryzykować w trosce o swoje zdrowie. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Jak najbardziej!

Najbezpieczniejszą opcją wydaje się bowiem spędzenie wakacji w Polsce. Nie musi to jednak oznaczać nudy czy wrażeń mniejszych niż zagranicą, gdyż ciekawych i pięknych miejsc u nas nie brakuje. Zakładamy, że większość osób spędzi urlop nad morzem, nad jeziorem bądź w górach. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić pogodę i zdradzić Wam, gdzie najlepiej wybrać się w danym terminie.

Jaka pogoda na wakacje nad morzem


Jeśli chodzi o najbliższe dziesięć dni, to musimy przyznać, że na wybrzeżu będzie naprawdę słonecznie. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się do zachodnich miejscowości, czy do bardziej wschodnich, możemy liczyć na piękną pogodę i na temperatury wahające się pomiędzy 17 a 23 stopniami Celsjusza. Sprawdziliśmy też, jak będzie to wyglądało w późniejszych terminach w przypadku kilku najpopularniejszych nadmorskich miejscowości.
W Świnoujściu temperatury nie powinny spaść poniżej 19 stopni, a deszcz ma się pojawić wyłącznie w dwa ostatnie weekendy lipca. W Kołobrzegu natomiast to właśnie wtedy będzie można zaobserwować największe skoki temperatur, w szczytowym momencie sięgające nawet 28 stopni, którym, niestety, towarzyszyć będą przelotne opady, lekkie zachmurzenia oraz burze.
W Trójmieście cieplej zrobi się dopiero po 27 lipca – wcześniej przeważać będą temperatury od 16 do 18 stopni oraz przejściowe zachmurzenia. Najładniejsza pogoda zapowiada się zaś we Władysławowie, które z roku na rok zyskuje na popularności. Całe szczęście, że obecnie parawany muszą znajdować się w bezpiecznych odległościach, bo przy utrzymujących się 23 stopniach na plaży mogłoby się zrobić naprawdę tłoczno.
Jeżeli ktoś wybiera się na Mazury, również nie może narzekać! Co prawda, co kilka dni będą pojawiać się deszcze lub burze, ale nikomu nie powinno to pokrzyżować planów. Zwłaszcza przy tak wysokich temperaturach! Przez większość czasu mają one bowiem wynosić od 26 aż do 28 stopni Celsjusza. Wiatr także będzie sprzyjał, zwłaszcza pasjonatom żeglarstwa.
Nie tylko oni jednak będą mogli poświęcić się swoim pasjom, ponieważ wielbicielom górskich wspinaczek także dopisze ładna pogoda. W Tatrach będzie nieco bardziej pochmurnie, ale za to przewidywany jest brak deszczu oraz delikatny wiatr, który nie przekroczy 7 kilometrów na godzinę. Temperatury będą wahać się od 18 do 23 stopni, a w nocy – od 9 do 15.
Nieco chłodniej będzie w Sudetach, choć prędkość wiatru oraz opady deszczu pozostaną niezmienne. Jeśli lubicie więc wędrówki po górach, powinniście być zachwyceni. Warunki do wspinaczki będą wręcz idealnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę częściowe zachmurzenie. Możecie być pewni, że się nie przegrzejecie i że po drodze nie spotkają Was żadne niemiłe niespodzianki!

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł:

1 Comment

Redakcja ubezpieczamy-auto.pl

Pogoda w Polsce to zawsze loteria, sama byłam na początku lipca z dziećmi i miało lać a słońce było i było bardzo ciepło nad morzem :) wpis na czasie, ale trzeba się przekonać, chociaż nie powiem – wpis pozwala lekko oszacować :) Pozdrawiam Kasia :)

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *