Najładniejsze miejsca na Mazurach, musisz tam przyjechać!

Kraina Jezior zachwyca nas swoimi malowniczymi terenami. Jednak nie jedną osobę na pewno zastanawia fakt, czy jest co zobaczyć na Mazurach oprócz wody? Zdecydowanie tak! Zobaczcie sami. 

Giżycko

O tym mieście mówi się, że jest stolicą Mazur zaraz po najpopularniejszych Mikołajkach. Co na ten temat sądzimy? Jest pięknie! Nie znajdziemy tam wieżowców czy wiecznego pędu. Tam żyje się po prostu spokojniej. W dodatku Giżycko jest miastem, który na swoich terenach ma najwięcej wody w Polsce. Nie pozostaje nic innego, jak tylko spakować walizki!

wilkasy 83154 960 720 - Najładniejsze miejsca na Mazurach, musisz tam przyjechać!

Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie

Możliwość zobaczenia dzikich zwierząt z bliska to szczególna atrakcja dla fanów przyrody. Zwierzęta biegają w warunkach zbliżonych do naturalnych, w dodatku bez krat, czyli tego, co znajdziemy w normalnym ZOO. W zwiedzaniu tego miejsca może pomóc nam przewodnik, który opowie coś więcej o każdym zwierzaku.
kozidłowoow - Najładniejsze miejsca na Mazurach, musisz tam przyjechać!

Święta Lipka 

Świętolipska bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. To miejsce słynie ze szczególnej świętości. Słyszy się, że przechodzące tu owieczki klękały, a niewidomi odzyskiwali wzrok.
172 7250 - Najładniejsze miejsca na Mazurach, musisz tam przyjechać!

Wilczy Szaniec

W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.W 1944r. mieszkało tu ponad 2000 osób oraz podejmowane jedne z najważniejszych decyzji II wojny światowej.

szan pan28 - Najładniejsze miejsca na Mazurach, musisz tam przyjechać!

Jak widać, na Mazurach jest co robić! I nie mówimy tu o pływaniu czy leżeniu nad brzegiem jeziora. Będąc w tym miejscu na wakacjach, warto zobaczyć te wszystkie ciekawe miejsca.

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *