Las Bielański – Spacer charytatywny dla Korabek

Lubisz pomagać innym, a przy okazji zwiedzać i oglądać nieodkryte przez Ciebie jeszcze tereny? Wraz z schroniskiem Viva w Korabiewicach przygotowano charytatywny spacer, podczas którego dobrowolne datki zebrane na koniec, zostaną przekazane na artykuły dla zwierząt. 

Las Bielański
Las Bielański ma urozmaiconą rzeźbę terenu, schodzącą powoli w kierunku Wisły. Wyróżnia się w nim 4 tarasy obniżające się w kierunku rzeki. Najwyżej położony fragment to taras wysoczyzny polodowcowej, zwany tarasem bielańskim, porośnięty grądem wysokim. Taras bielański przecięty jest dwiema dolinami: Doliną Potoku Bielańskiego, który dziś jest ciekiem okresowym, oraz Doliną Martwą łączącą jar erozyjny w północnej części Lasu z Doliną Potoku Bielańskiego. Taras bielański znajdujący się około 20 metrów nad poziomem Wisły kończy się skarpą przy Wisłostradzie.Przez rezerwat biegnie ścieżka przyrodnicza składająca się z 12 przystanków.

Kiedy: 11 sierpnia 2018r (sobota)

Gdzie: start przy Pętli przy ul. Gwiaździstej, a zakończony zostanie ok 2,5 h później przy Cmentarzu Włoskim.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Nie dość, że to idealna okazja by lepiej poznać Las Bielański, to jeszcze możliwość pomocy zwierzakom w schronisku.

Szukasz noclegu?
–> noclegi w Warszawie 

Opublikowano:

Autor:

Studentka ekonomii. W Noclegowo od ponad roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *