Pojednanie dwóch nacji w Krakowie: Festiwal Kultury Żydowskiej.

Na przełomie czerwca i lipca w Krakowie odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej. Ta impreza kulturalna, odbywająca się od 1988 roku w mieście Smoka Wawelskiego, zyskała prestiż jako jedno z najważniejszych i największych wydarzeń tego typu na świecie. Sami jej pomysłodawcy: Janusz Makuch i Krzysztof Gierat nie spodziewali się, że w ciągu dekady zyska ona sobie tak dużą renomę.

Każdy kolejny festiwal to ponad 200 eventów – koncerty, wykłady, dyskusje, happeningi i warsztaty które dają każdemu z uczestników możliwość nie tylko obserwowania, ale też osobistego przeżywania i doświadczania kultury żydowskiej. Sztandarowym elementem imprezy jest koncert “Szalom na Szerokiej” – prezentacja muzyki żydowskiej z całego świata. Unikatowy w skali światowej plenerowy koncert w Krakowie jest transmitowany od 2009 przez TVP2, przez co zyskuje coraz więcej fanów.

Pośród wydarzeń kulturalnych odbywających się w naszym kraju nie da się pominąć Festiwalu Kultury Żydowskiej. Impreza przyciąga tłumy chętny, stanowi ona swego rodzaju most łączący dwie nacje: Polaków i Żydów – umacniając ich proces pojednania.

Kiedy: 2015-06-26 – 2015-07-05
Gdzie: Kraków

Opublikowano:

Autor:


Oceń artykuł:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *