Bulwar[t] Sztuki 2018 Etno – różne odsłony muzyki folkowej w Krakowie

Prezentujemy wydarzenie dla fanów dobrej muzyki. Zostały jeszcze dwa terminy tej inspirującej dawki sztuki. Zobaczcie sami, co na Was czeka! 

Energetyczne brzmienia inspirowane muzyką różnych regionów Polski i świata, pozwolą Wam na odbycie wielu muzycznych podróży. Zaproszeni przez nas artyści zaskoczą Was swoją wrażliwością i pomysłowością w interpretacji muzyki tradycyjnej. Sprawdzajcie też dokładnie program, bo nie raz i nie dwa, przed koncertem, będziecie mogli spróbować swoich muzycznych sił podczas warsztatów.

Program
NIEDZIELA 12.08. MANIUCHA I KSAWERY

17:00 – warsztaty muzyczne
18:30 – spotkanie z artystami i koncert
Sytuacja, w której głos i kontrabas na równi kreują muzyczną przestrzeń nie należy do częstych zjawisk. Już sam dialog tych dwóch „instrumentów”, ich wzajemne przenikanie zachwyca i wprowadza słuchacza w pewien rodzaj opowieści. Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński udowadniają, że muzyka wiejska i improwizowana to bliskie sobie języki, czy wręcz lokalne odmiany jednego języka.

PIĄTEK, 24.08. BALKANSAMBEL
16:00 – koncert
Jedna z najpopularniejszych grup world music na Słowacji. Muzycy czerpią inspiracje głównie z tradycyjnej muzyki bałkańskiej, przeplatając ją elementami słowackiego folku, muzyki klasycznej i jazzu. Dodatkowo, kompozycje multiinstrumentalisty Marka Pastírika są swobodnie łączone ze scenicznymi improwizacjami. Występy zespołu mają niezwykłą energię. Są zarówno okazją do podziwiania wysokich umiejętności instrumentalistów, jak również nieskrępowanej zabawy i podejmowania interakcji z artystami, którzy chętnie kreują swoje show, bawią się muzyką i wciągają w tę zabawę publiczność.

Gdzie: Teatr Łaźnia Nowa, Kraków

Szukasz noclegu?
–> noclegi w Krakowie

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *