Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Ekologia
Kuchnia i jadalnia
Dla dzieci
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Łazienka
Na zewnątrz
Rozrywka
Pokój

Przeznaczenie

Polanica-Zdrój - noclegi

 • Noclegi w podobnych lokalizacjach

  Pogoda w Polanicy-Zdroju

  Prognoza pogody na dziś (08-12-21)

  -1 °C
  Temperatura odczuwalna
  -2 °C
  Temperatura minimalna
  -7 °C
  Temperatura maksymalna
  1 °C
  Wiatr
  2 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1009 hPa
  Wilgotność
  71%

  O Polanicy-Zdroju

  Polanica Zdrój już w 1945 r. działała jako uzdrowisko przyjmując polskich kuracjuszy. Oprócz względów prozdrowotnych Polanica posiada również inne atuty. Możemy tutaj skosztować wód mineralnych w domu zdrojowym. Warto zobaczyć dwór jezuitów wzniesiony w latach 1706-1707 oraz pomnik Adama Mickiewicza. To właśnie stąd wywodzi się nazwisko Ryszarda Polańskiego, który zmienił swoje ojczyste nazwisko z miłości do narzeczonej.
   

  Co warto zobaczyć w Polanicy Zdrój?
  Twój plan wycieczki

  1. Spaceruj Parkiem Zdrojowym
   Polanica Zdrój, jak przystało na miasto o uzdrowiskowym profilu może pochwalić się Parkiem Zdrojowym. Już w 1828 roku rozpoczęto budowę drewnianych łazienek, a w 1904 roku powstał tu komfortowy dom zdrojowy z nowoczesnymi urządzeniami do hydroterapii. Dom Zdrojowy otoczono parkiem z pensjonatami, a kurort zyskiwał sławę i popularność w całej Europie. Dziś uzdrowisko nie zatraciło swego wyjątkowego charakteru, możesz spacerować pięknie i misternie zadbanymi alejami Parku Zdrojowego, podziwiając liczne kolorowe rabaty kwiatowe i aleje drzew. Nieopodal Parku znajduje się również Sanatorium Wielka Pieniawa, o ponad stuletniej tradycji. 
    
  2. Wybierz się na Zamek Leśna
   Odwiedzając Polanicę Zdrój warto wybrać się do pobliskiej Szczytnej, by zobaczyć ten monumentalny, neogotycki zamek. Został on wkomponowany w skały części Gór Stołowych, znajduje się tu również punkt widokowy, skąd roztacza się panorama na Obniżenie Dusznickie, gdzie położona jest Szczytna. Oprócz olśniewającego widoku na miasto, ujrzysz również kamienną drogę krzyżową, położoną obok zamku i wyróżniająca się oryginalnymi płaskorzeźbami w naturalnych skałach.Warto zobaczyć ten średniowieczny zamek obronny z suchą fosą i salą rycerską. 
    
  3. Zaznaj dawki emocji w Centrum Aktywnego Wypoczynku Góralka z torem saneczkowym
   W poszukiwaniu rodzinnej dawki atrakcji warto udać się do tego wypoczynkowego kompleksu. Znajdziesz tu tor saneczkowy, park linowy i place zabaw. Tor saneczkowy Góralka to ponad 450 metrów zjazdu na sankach, w których płozy zastąpiono kółkami, a śnieg stalową rynną. Taki pełen emocji zjazd z panoramą na Polanicę Zdrój to niewątpliwie niezapomniane doświadczenie. To świetny pomysł na całkowicie bezpieczną zabawę, mimo iż wprawni saneczkarze mogą rozwinąć prędkość nawet do 40 km na godzinę. Mniej odważni mogą regulować szybkość przejazdu ręcznym hamulcem.

  Gdzie warto zjeść w Polanicy Zdrój? 

  Restauracje godne polecenia w Polanicy Zdrój to La Nonna, Restauracja Smaki Na Szlaku oraz Restauracja Bukowa.

   

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.