Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Gliczarów Górny - noclegi

 • Pogoda w Gliczarowie Górnym

  Prognoza pogody na dziś (02-10-23)

  Pogoda
  20 °C
  Temperatura odczuwalna
  20 °C
  Temperatura minimalna
  11 °C
  Temperatura maksymalna
  23 °C
  Wiatr
  4 m/s
  Opady
  0 mm
  Ciśnienie
  1024 hPa
  Wilgotność
  48%

  O Gliczarowie Górnym

  Gliczarów Górny jest podhalańską, urokliwą wsią, która przyciąga odwiedzających - Ci, którzy zatrzymali się w tym miejscu z chęcią wracają kilkukrotnie. Gliczarów Górny jest jedną z najwyżej położonych wsi w Polsce, co przekłada się na przepiękne widoki na rozpościerające się po sam horyzont Karpaty z górującymi na pierwszym planie Tatrami. Dzięki ustronnej lokalizacji - przez wieś nie przebiegają główne drogi oraz pięknym widokom, wielu turystów widzi w tej małej wsi idealne miejsce na błogi, spokojny wypoczynek. Mimo swojego rolniczego charakteru, miejscowość coraz bardziej upodabnia się do turystycznego kurortu, o czym świadczy modernizowanie infrastruktury, jak i organizowanie coraz częściej imprez kulturalno-rozrywkowych i sportowych. Dzięki pięknym widokom, spokojnej, wręcz sielankowej atmosferze i gościnności mieszkańców, Gliczarów Górny jest doskonałym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku.

  Co warto zobaczyć w Gliczarowie Górnym?
  Twój plan wycieczki

  1. Weź udział w Rajdzie Narciarskim o Puchar Gliczarowa 
   W Gliczarowie Górnym możesz szusować na Stacji Narciarskiej „U Steni”. Posiada ona 3 wyciągi o łącznej długości tras ponad 1000 m. Trasy rozpoczynają się w Fiśkowej Dolinie i kończą na Dziadkówce (ok.1000 m n.p.m.), na ich ostatnim odcinku turyści mogą podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Ci, którzy poszukują sportowych emocji, z pewnością zainteresują się Rajdem Narciarskim o Puchar Gliczarowa lub biegiem narciarskim im. Jana Pawła II. Zimą, dla spragnionych atrakcji turystów organizowane są kuligi połączone z Gawendami i ogniskami.
    
  2. Wędruj gliczarowskimi szlakami i skorzystaj z przejażdżki konnej
   Gliczarów to świetna baza wypadowa dla górskich wędrówek. Przez miejscowość przebiega Szlak Wolnościowy z Chochołowa do Niedzicy, który w dalszej części łączy się z innymi trasami. Przebiega także trasa spacerowa wiodąca z Białego Dunajca przez Gliczarów Górny i Dolny, Wojtusicowy Wierch, Biały Dunajec oraz Kuny. Jej przebycie trwa około 3,5 godz. Wielbiciele dwóch kołek mogą skorzystać ze szlaku rowerowego obejmującego tereny Białego Dunajca oraz Gliczarowa Dolnego i Górnego, jego długość to około 15 km. Możesz również wziąć udział w  kuligu latem, czyli konnej przejażdżce bryczką malowniczymi trasami Gliczarowa.
    
  3. Zaznaj góralskiego folkloru na szlaku Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka
   To szlak łączący kilkanaście drewnianych rzeźb – kapliczek, krzyży autorstwa wybitnego ludowego twórcy z Gliczarowa - Wawrzyńcoka. Jego postać była najbardziej znaną z podhalańskich rzeźbiarzy ludowych. Ten niezwykle wszechstronny artysta zajmował się nie tylko rzeźbą w drewnie, ale i w kamieniu, co było znacznie rzadsze na Podhalu. Musisz sprawdzić, jakie dzieła wykonała ta ikona podhalańskiego folkloru. 

  Gdzie zjeść w Gliczarowie Górnym? 

  Góralskich przysmaków w Gliczarowie możesz spróbować w Karczmie Widokowej, U Skowyrów oraz U Izydora.

  Oferty okazjonalne w Gliczarowie Górnym

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.