Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Press the down arrow key to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Bon turystyczny

Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Ekologia
Kuchnia i jadalnia
Dla dzieci
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Łazienka
Na zewnątrz
Rozrywka
Pokój

Przeznaczenie

Szczawnica - noclegi

 • Noclegi w podobnych lokalizacjach

  Pogoda w Szczawnicy

  Prognoza pogody na dziś (08-08-22)

  Pogoda
  20 °C
  Temperatura odczuwalna
  19 °C
  Temperatura minimalna
  11 °C
  Temperatura maksymalna
  20 °C
  Wiatr
  3 m/s
  Opady
  2 mm
  Ciśnienie
  1022 hPa
  Wilgotność
  54%

  O Szczawnicy

  Szczawnica to miasto w Polsce, które rolę uzdrowiska w świetny sposób łączy z aspektami turystyki aktywnej. Wizytówką Szczawnicy, przepięknie ulokowanej pomiędzy Pieninami a Beskidem Sądeckim są połacie lasów, które stanowią aż dwie trzecie terenów miasta. Zielone otoczenie znacząco wpływa na unikatowy mikroklimat. Miasto powstało dzięki węgierskiej rodzinie Szaleyów, która w XIX wieku założyła uzdrowisko, którego poziom miał dorównywać najbardziej znanym europejskim kurortom. Aktywność Szaleyów miała ogromny wpływ na region – za ich działalności powstały atrakcje turystyczne, z których można korzystać do dziś, a wiele rodów szczawnickich zyskało swoje godła dzięki Józefowi Szalayowi. Jak większość miejscowości położonych w cieniu Karpat, Szczawnica dba o swój góralski folklor, który najłatwiej zauważyć w gwarze pienińskiej i strojach ludowych. Coroczne Lato Pienińskie jest okazją do spotkań rodów, a dla turystów znakomitą okazją do zapoznania się ze zwyczajami i historiami flisaków, rzemieślników i twórców ludowych.

  Co warto zobaczyć w Szczawnicy? 
  Twój plan wycieczki

  1. Odwiedź alpejskie uzdrowisko
   Dzięki obecności szczaw alkalicznych słonych oraz specyficznemu mikroklimatowi, uzdrowisko zajmuje się leczeniem chorób dróg oddechowych, schorzeń narządów ruchu i dróg moczowych. W ostatnich latach, dla uczczenia niemalże dwustuletniej historii kurortu, powstało Muzeum Uzdrowiskowe, którego ekspozycja przypomina historię lecznictwa zdrojowego w mieście. Całość kompozycji zabudowania powstała w stylu alpejskim, dlatego przechadzając się między drewnianymi budynkami z białą sztukaterią poczujesz się jak w alpejskiej wiosce. 
    
  2. Wybierz się na wyprawę pienińskimi szlakami.
   Szczawnica, dzięki położeniu w pobliżu dużej ilości szlaków turystycznych, oferuje bogaty wybór możliwości spędzania czasu w sposób aktywny - eksplorując góry. Szlaki turystyczne o zróżnicowanym stopniu trudności prowadzą na najwyższe szczyty Pienin oraz do okolicznych rezerwatów przyrody położonych w Pienińskim Parku Narodowym lub w jego bliskim sąsiedztwie. W samym centrum Szczawnicy można skorzystać z kolejki krzesełkowej na Palenicę, z której prowadzą zarówno trasy piesze, jak i narciarskie, na których rozgrywają się zawody FIS. Największą wizytówką Szczawnicy są bajeczne górskie szczyty, a każdy z nich stanowi odrębną, cenioną atrakcję miasta. Szczególnie polecamy szlak na Sokolicę, który zagwarantuje Ci niezapomniane wschody słońca, niczym z najbardziej magnetyzujących podróżniczych fotografii. 
    
  3. Zachwyć się urokami przyrody na flisackich tratwach.
   Ponadczasową atrakcją, która znana jest już wielu pokoleniom jest spływ tratwami przełomem Dunajca. Ponad dwadzieścia kilometrów trasy, której pokonanie zajmuje od dwóch do trzech godzin, wije się pomiędzy szczytami Pienin, którym przewodzą majestatyczne Trzy Korony. Wieloletnia współpraca ze stroną słowacką, przyniosła trasy pieszo-rowerowe łączące Szczawnicę z położoną po drugiej stronie granicy Leśnicą. Nie może Cię tu zabraknąć! Migoczące strumienie wody otoczone malowniczymi górami to widoki, których się nie zapomina. 

  Szczawnica - gdzie zjeść?

  Po godzinach na beskidzkich i pienińskich szlakach możesz zjeść świetne posiłki w miejscach takich jak Restauracja Schroniska Orlica, Restauracja Bohema, Karczma u Polowacy, czy Restauracja Bacówka.

   

  Oferty okazjonalne w Szczawnicy

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.