Przełom Białki tzw. Skałki
Przełom Białki tzw. Skałki
Przełom Białki tzw. Skałki

Przełom Białki tzw. Skałki

Przełom Białki to wspaniały rezerwat przyrody, mniej popularny i zatłoczony. Świetne miejsce na spacery z dziećmi.

Opinie

 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2011

  W zeszłe wakacje zrobiłam sobie wycieczkę z moimi dziećmi z Białki do skałek na przełomie. Bardzo im się podobało ale miejsce jest trochę schowane, mało rozreklamowane i trudno tam trafić. Może to i dobrze, bo nie ma tak wiele ludzi - raczej zorganizowane grupy, wycieczki. Ciekawe są skałki wokół rzeki i duże wrażenie na mnie zrobił ogrom kamieni pokazujący jak bardzo potrafi się rozlać ta mała rzeka o bardzo rwącym potoku.

  25.05.2012
 • 5
  Wyjątkowy

  Teren Spiszu, okolice Niedzicy, Czorsztyna, Czerwonego Klasztoru, (na Słowacji), Przełom Białki, Czarna Góra, Dębno Podhalańskie, Łopuszna z Tetmajerówką, Kościołem ks. T isznera to rzeczy, które należy chronić. To resztki przepięknej POLSKIEJ PRZYRODY!!!!!!! Są to miejsca godne polecenia KONESEROM, to teren wędrówek, pięknych widoków. Tylko, że trzeba umieć patrzeć słuchać i chcieć coś zobaczyć , usłyszeć!

  ALIK. • 13.06.2009
 • Przełom Białki -rezerwat przyrody obejmujący krótki przełom rzeki Białki na zachodnim krańcu Pienin Spiskich, pomiędzy skałkami Kramnicą na prawym brzegu i Obłazową na le wym. Mająca swoje źródła w Tatrach Białka stanowi prawy dopływ Dunajca. W swoim środkowym biegu tworzy przełom pomiędzy dwoma wapiennymi skałami Pienin Spiskich - Kramnicą i Obłazową, gdzie w 1959 roku utworzono rezerwat przyrody „Przełom Białki pod Krempachami”. W dni wolne od pracy rejon okolica ta jest odwiedzana przez tłumy „niedzielnych” turystów, licznie oblegających oba brzegi rzeki. Atrakcyjność rejonu podwyższa piękne otoczenie gór - od północy Gorce, a od południa Tatry, oraz bajecznie snujący się w tym miejscu nurt Białki, która zaprasza do kąpieli (w zimnej wodzie!). Zależnie od pory roku i natężenia opadów w górnej części rzeki koryto Białki stanowi badź rwacą rzekę, badź szeroki kobierzec gładkich kamieni, po którego powierzchni leniwie przemykają mniejsze lub większe strumyczki.

  Daro • 23.07.2008

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 2 opinii