Plaża we Władysławowie
Plaża we Władysławowie
Plaża we Władysławowie
Plaża we Władysławowie
Plaża we Władysławowie
Plaża we Władysławowie

Plaża we Władysławowie

Władysławowo plaża - nadmorskie kąpielisko o wysokim miejscu w rankingu

Jedną z najchętniej odwiedzanych w sezonie letnim miejscowości turystycznych leżących nad Bałtykiem jest z pewnością Władysławowo. Warto właśnie tu zaplanować swoje wczasy w gronie rodzinnym, jest to doskonałe miejsce oferujące liczne atrakcje, a polskie morze ma większy urok niż egzotyczne regiony świata. We Władysławowie nie tylko bez wysiłku uda nam się wcześniej znaleźć i zarezerwować odpowiedni nocleg, skorzystamy również z jednej z najładniejszych plaż w polskiej części Morza Bałtyckiego i całej gminie Władysławowo.

Czemu warto przyjechać do Władysławowa przy Półwyspie Helskim?

Przyjazd do Władysławowa, zwłaszcza latem, to doskonały pomysł. Miasto tętni życiem, można tu spotkać rzesze turystów spragnionych wypoczynku w pobliżu Mierzei Helskiej, mimo, że poza sezonem to niewielka miejscowość licząca około 10 tysięcy mieszkańców. Jednakże miasto żyje z turystyki, dlatego goście mogą wynająć zarówno pokoje w kwaterach prywatnych, domki letniskowe, czy apartamenty i pokoje w hotelach z widokiem na morze.

Zobacz także: Noclegi z psem Władysławowo

To miasteczko położone nad Zatoką Pucką u samej nasady Półwyspu Helskiego, niedaleko Pucka, Jastrzębiej Góry i Przylądka Rozewie słynie nie tylko z bogatej infrastruktury noclegowej i gastronomicznej. Olbrzymia ilość innych atrakcji sprawi, że żaden wczasowicz odpoczywający w okresie letnim nie będzie się tu nudzić. Można zwiedzić między innymi park rozrywki Ocean Park, Dom Rybaka, z jego Muzeum Motyli i wysoką na 63 metry wieżą z dwoma tarasami widokowymi, a w ich pobliżu także znajdziemy miejsce na nocleg.

Gdzie jest położona plaża we Władysławowie?

Jeśli wybieramy się do kurortu położonego nad morzem, to najważniejsza jest dla nas możliwość wygrzewania się na nagrzanej słońcem, szerokiej plaży z białym piaskiem i zażywanie morskich kąpieli. Nie bez znaczenia jest też oddychanie zdrowym, przesyconym jodem powietrzem, a takie warunki oferuje właśnie malownicza plaża we Władysławowie.

Jest doskonale usytuowana, oddalona blisko kilometr od dużych skupisk ludzkich, przede wszystkim centrum miasta, zapewnia więc spokój i dyskrecję, a wiele osób poszukuje właśnie tego. Z plaży jest niedaleko do Portu we Władysławowie, zarówno morskiego, skąd wypływają statki wycieczkowe na rejsy po Bałtyku i do pobliskiego Trójmiasta, jak i rybackiego, w którym kupimy świeżą rybę z kutra lub zjemy ją w jednej ze smażalni. Warto też pospacerować dwoma długimi falochronami spełniającymi jednocześnie funkcję mola spacerowego.

Co oferuje kąpielisko i plaża Władysławowo?

Zdecydowanie warto odwiedzić plażę nad Zatoką Pucką, gdzie czeka na nas kilka kąpielisk, strzeżonych plaż, których pilnują profesjonalni ratownicy, gdzie razem z dziećmi możemy czuć się całkowicie bezpiecznie. Na plażę we Władysławowie prowadzi kilka wejść położonych przy nadmorskich wydmach, zlokalizowane jest również wiele zjeżdżalni i wypożyczalni sprzętu plażowego oraz sprzętu wodnego.

Na miejscu można m.in wypożyczyć skuter wodny czy motorówkę, istnieją jednocześnie idealne warunki, aby uprawiać sporty wodne, w tym kitesurfing. Warto także pamiętać, że we Władysławowie obowiązuje zakaz wprowadzanie psów na plażę, a po wyjściu z niej wystarczy przejść tylko kilka kroków, aby móc zjeść smaczny posiłek w jednym z licznych punktów gastronomicznych.

Opinie

 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2014

  Polecam :)

  17.06.2015
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: wrzesień 2014

  Piękna szeroka piaszczysta plaża we Władysławowie Zapraszamy

  28.02.2015

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 2 opinii