Lunapark Sowiński we Władysławowie
Lunapark Sowiński we Władysławowie
Lunapark Sowiński we Władysławowie

Lunapark Sowiński we Władysławowie

Lunapark Sowiński - wesołe miasteczko we Władysławowie

Wyjeżdżając na letnie wakacje nad piękne polskie morze, chcemy nie tylko opalać się na plaży i kąpać w chłodnych falach, szukamy także innych rozrywek, które mają urozmaicić nam wczasy i sprawić, że na pewno nie będziemy się nudzić. Kiedy zdecydujemy się przyjechać na lato do Władysławowa, to będzie tam na nas czekało największe wesołe miasteczko nad morzem, Lunapark Sowiński, ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi.

Co oferuje turystom, nie tylko z Pomorza, Władysławowo?

Władysławowo to prężny ośrodek turystyczny, najchętniej odwiedzany zwłaszcza latem, miasto położone nad Zatoką Pucką, w województwie pomorskim, w powiecie puckim, u nasady Półwyspu Helskiego. Do spędzenia urlopu we Władysławowie zachęca przede wszystkim duża ilość obiektów noclegowych na każdą kieszeń. Dostępne, do wcześniejszej rezerwacji w sieci, są tanie noclegi w kwaterach prywatnych, pokoje w hotelach i pensjonatach, luksusowe apartamenty i domki letniskowe nad samym morzem.

Zobacz także: Domki letniskowe Władysławowo

Warto zawitać do tego miasta na Kaszubach także ze względu na liczne rozrywki, jakie oferuje, także dla miłośników mocnych wrażeń, atrakcje dla dzieci i dorosłych. Można zwiedzić port morski i rybacki, wieże widokowe w Domu Rybaka czy Muzeum Motyli, lecz największą popularnością cieszy się park rozrywki, wesołe miasteczko Lunapark Sowiński.

Jakie atrakcje znajdziemy w Lunaparku Sowiński we Władysławowie?

Lunapark Sowiński znajduje się za budynkiem Urzędu Miasta, przy ulicy Hallera, czyli w samym centrum Władysławowa. Lunapark Sowiński jest bardzo ciekawym miejscem, szczególnie dla rodzin z dziećmi, które każdego roku odwiedzają tysiące turystów, otwartym w 1997 roku i zajmującym obszar aż 4 ha. Rozrywki dla najmłodszych z pewnością tu nie zabraknie, a na terenie lunaparku znajdują się różne ciekawe atrakcje gwarantujące niezapomniane wrażenia, przede wszystkim:

Wesołe miasteczko

Największą atrakcją jaką proponuje Lunapark Sowiński jest niewątpliwie wesołe miasteczko, które uwielbiają całe rodziny. Znajdziecie tu między innymi coś dla miłośników mocnych wrażeń, największą w Polsce kolejkę górską Tajfun, Splash Shake, czy ekstremalne karuzele, przede wszystkim Condor, umożliwiający lot do góry nogami z siłą przeciążenia sięgającą 3G.

Oczywiście przejażdżka jest całkowicie bezpieczna, właściciele parku ściśle przestrzegają obowiązujących w tej kwestii przepisów. W Lunaparku czeka również diabelski młyn, koło widokowe o wysokości sięgającej 7 piętra, pozwalające podziwiać panoramę okolicy z wysokości 25 metrów. Warto także skorzystać z karuzeli, gdzie wagoniki są w kształcie kwiatów, jest też zestaw nieco mniejszych karuzel dla najmłodszych.

Inne atrakcje parku rozrywki

Oczywiście Lunapark to nie tylko wesołe miasteczko, ale i wiele innych rozrywek, organizowane są między innymi przejazdy quadem, można ścigać się po autodromie gokartami, skorzystać ze strzelnicy. Dzieci chętnie zwiedzą Zamek Azteków, Pałac śmiechu i dom postawiony do góry nogami, pobawią się na rozbudowanym placu zabaw, popływają razem z rodzicami rowerami wodnymi stylizowanymi na łabędzie. To doskonałe miejsce dla rodzin otwarte jest codziennie w godzinach od 11 do nawet 23, w zależności od miesiąca, w letnich czynne jest najdłużej.

Opinie

  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: wrzesień 2006

    Sowiński lunapark we Władysławowie słynie przede wszystkim z najwyższej w Polsce kolejki górskiej. Poza tym oferuje wiele ciekawych atrakcji, które zapewnią nam mnóstwo a drenaliny. Znajdziemy także pałac strachu, gabinet śmiechu i mały park linowy.

    23.08.2013

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 1 opinii