Władysławowo - atrakcje

O Władysławowie

Władysławowo atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca, które warto zwiedzić

Wypoczynek nad morzem, nad Bałtykiem to marzenie wielu osób, lecz warto zacząć go planować z odpowiednim wyprzedzeniem, jeszcze przed sezonem letnim. Dzięki temu będzie można wcześniej znaleźć i zarezerwować odpowiadające nam miejsca noclegowe i zaplanować, jakie ciekawe atrakcje koniecznie musimy zobaczyć. Taką nadmorską miejscowością, którą warto wybrać na letni urlop, jest z pewnością Władysławowo, jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast na Pomorzu Gdańskim.

W jakiej części Pomorza leży Władysławowo?

Władysławowo to miasto w województwie pomorskim, w powiecie puckim, leżące nad Zatoką Pucką, które założył w XVII wieku król Władysław IV i to właśnie od jego imienia pochodzi nazwa miasta. Można śmiało uznać je za jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych polskiego wybrzeża, idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla turystów indywidualnych i całych rodzin z dziećmi.

Władysławowo posiada wyjątkowo bogatą bazę turystyczną, noclegi na każdą kieszeń, oraz wiele atrakcji i ciekawych miejsc, które koniecznie warto zobaczyć. Znajdziemy też atrakcje w okolicy miasta i trzeba wybrać się na wycieczkę do innych miejscowości województwa pomorskiego, w tym pobliskiego Trójmiasta, Gdyni, Sopotu i Gdańska.

Najlepsze atrakcje we Władysławowie, które warto zobaczyć?

Wcześniejsze zapewnienie sobie noclegu daje możliwość bezproblemowego wypoczynku w tym mieście położonym u nasady Mierzei Helskiej. Dostępne są różne obiekty noclegowe, na przysłowiową każdą kieszeń, pokoje gościnne w kwaterach prywatnych, pokoje w hotelach i pensjonatach, apartamenty, stylowe drewniane wille, domki letniskowe, wszystkie komfortowe, z parkingami i placami zabaw dla dzieci. Jeśli zaś chodzi o najczęściej odwiedzane atrakcje Władysławowa i jego najbliższej okolicy, to przede wszystkim musimy m.in zobaczyć:

Plażę we Władysławowie

Plaża to z pewnością najlepsza atrakcja dla dzieci i dorosłych, dająca możliwość wygrzewania się na słońcu i zażywania orzeźwiających morskich kąpieli. Na plaży jest aż pięć strzeżonych kąpielisk, wypożyczalnie sprzętu wodnego i plażowego, a z dodatkowych rozrywek warto wymienić możliwość gry w siatkówkę plażową. Niedaleko plaży znajdziemy też noclegi, między innymi domki letniskowe i noclegi z wyżywieniem.

Port Władysławowo, rybacki i morski

Na gości czeka również port we Władysławowie, a dokładnie dwa, rybacki i morski. W porcie rybackim można obserwować kutry wypływające na codzienne połowy oraz kupić świeżo złowione ryby, a w morskim jest marina do cumowania jachtów i organizowane są wycieczkowe rejsy po Morzu Bałtyckim i po Zatoce Puckiej.

Dom Rybaka, wieżę widokową i Muzeum Motyli

Nie da się ukryć, że Władysławowo to jedna z najchętniej odwiedzanych miejscowości na polskim wybrzeżu i duży wpływ na to ma Dom Rybaka stojący w centrum miasta przy ulicy imienia generała Józefa Hallera i błękitnej armii. Ten charakterystyczny budynek został zbudowany w latach 50 minionego wieku jako hotel dla rybaków, a obecnie jest siedzibą Urzędu Miasta.

Mieści się w nim również niezwykle interesujące Muzeum Motyli, gdzie można zobaczyć kilkaset gatunków tych egzotycznych owadów, warto także wejść na wieżę będącą częścią budynku, z aż dwoma tarasami widokowymi, jednym na wysokości 43, a drugim 65 metrów.

Aleję Gwiazd Sportu

Władysławowo może pochwalić się także swoją własną Aleją Gwiazd, zlokalizowaną na deptaku nadmorskim, gdzie upamiętniono nie znanych aktorów, lecz najsłynniejszych polskich sportowców ostatnich 100 lat.

Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych we Władysławowie wzorowano na najsłynniejszym na świecie znajdującym się w Londynie i podobnie jak tam dostajemy możliwość zetknięcia się z wiernie odtworzonymi figurami znanych postaci ze świata filmu, polityki, historii i kultury.

Park rozrywki Ocean Park i Lunapark Sowiński

Do najbardziej popularnych atrakcji w mieście należą dwa parki zapewniające wspaniałą zabawę całej rodzinie. Pierwszym z nich jest Ocean Park we Władysławowie, czyli oceanarium, w którym poznamy fascynujący świat mórz i oceanów, zamieszkujące go zwierzęta, a wszystko jest pokazane w ciekawej formie interaktywnej, zobaczymy również olbrzymie akwarium z żywymi rekinami i rybami tropikalnymi.

W Lunaparku Sowiński, zajmującym powierzchnię ponad 40 hektarów, czeka na nas mnóstwo atrakcji, między innymi najwyższa kolejka górska w Polsce, zamek strachu, tory gokartowe, karuzele i diabelski młyn. Pojeździmy także quadami, a dzieci będą bawić się na bogato wyposażonym, bezpiecznym placu zabaw.

Co warto odwiedzić w okolicach Władysławowa?

Liczne atrakcje, jakie warto zobaczyć we Władysławowie i okolicach obejmują także okoliczne miejscowości. Już kilka km od Władysławowa leży Jastrzębia Góra, gdzie trzeba zobaczyć wysokie nadmorskie klify i wąwóz Lisi Jar, niedaleko jest też do Rozewia z jego słynną latarnią morską, a jest to jednocześnie najdalej wysunięty na północ punkt naszego kraju.

Warto też odbyć wycieczkę do Pucka, aby zwiedzić Muzeum Ziemi Puckiej i odwiedzić słynny ośrodek sportu w Cetniewie. Niezwykle ciekawy jest też labirynt w polu kukurydzy w Swarzewie oraz Dolina Chłapowska na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Co jeszcze można robić we Władysławowie?

Odpowiadając na często zadawane pytania, co można jeszcze robić we Władysławowie i co warto zobaczyć w jego okolicach, polecamy wycieczkę na Półwysep Helski, gdzie czekają inne niemniej popularne miejscowości turystyczne, Chałupy, Jastarnia i przede wszystkim sam Hel. Warto zwiedzić mieszczące się tam Muzeum Obrony Wybrzeża 1939 roku, obejrzeć resztki fortyfikacji, a w przerwie zwiedzania opalać się na złocistych plażach i kąpać w chłodnych, orzeźwiających morskich falach.

To może ci się spodobać

Poznaj również ciekawe miejsca w pobliżu

Gdzie zatrzymać się w we Władysławowie