Dla biznesmenów, dla rodzin, dla aktywnych – stwórz ofertę szytą na miarę!

Przygotowując swoją ofertę warto zadbać o podstawowe udogodnienia, które doceni każdy. Jeśli jednak czujesz, że Twój obiekt ma większy potencjał, wejdź na wyższy poziom. Zweryfikuj, jacy goście nocują u Ciebie i dopasuj swoją ofertę do dominującej grupy. Przekonaj się, że to prosty sposób na zwiększenie obłożenia!

Aktywni podróżnicy

Wyobraź sobie, że wyrywasz się ze swojej codzienności i podróżujesz z plecakiem po regionie, w którym jesteś pierwszy raz. Chcesz chłonąć nowe miejsce wszystkimi zmysłami. Jeśli Twój obiekt znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, na pewno widzisz wielu takich turystów. Tutaj masz pole do popisu, bo zazwyczaj nie są wymagający i wystarczy im pokój z podstawowymi udogodnieniami. Większość swojego pobytu i tak spędzą poza obiektem. Wyjdź im naprzeciw. Zapewnij im mapę okolicy, broszury z atrakcjami turystycznymi, a może nawet zaproponuj zorganizowanie wycieczki z przewodnikiem. Na pewno docenią Twoje starania, jak doradzisz im gdzie wypożyczyć rower lub gdzie zjeść najlepsze regionalne pierogi. A może najsmaczniejsze są właśnie u Ciebie? Jeśli masz restaurację skup się na lokalnych przysmakach. Daj podróżnikom odkryć kawałek świata, w którym mieszkasz, a zbierzesz same pozytywne opinie.

Aktywni podróżnicy

Rodziny z dziećmi

Przedstawiciele tej grupy przede wszystkim chcą odpocząć od codzienności. Zazwyczaj jak już znajdą komfortowe miejsce dla najmłodszych członków rodziny, to wracają tam każdego roku. Postaw na bezpieczeństwo i zabezpiecz kontakty w pokojach.

Zaproponuj dostawienie łóżeczka, przynieś dodatkowy ręcznik i miej na zapleczu wanienki do kąpania niemowląt. Wszelkie ułatwienia dla rodziców na pewno zostaną przez nich docenione. Kącik z zabawkami będzie świetnym rozwiązaniem w restauracji, bo pozwoli dorosłym zjeść w spokoju posiłek. Jeśli masz ogród, to zaaranżuj w nim plac zabaw i miejsce na zorganizowanie grilla. Opcji jest naprawdę mnóstwo. Jeśli masz dzieci, to doskonale wiesz, jak cenne są chwile, w których ktoś inny zadba o Wasz spokój. Zadowolone rodziny będą Cię polecać najbliższym – możesz być tego pewien.

Podróże z dziećmi

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj porady ekspertów na temat wynajmu krótkoterminowego.

Biznesmeni

Przy tej grupie warto się postarać. Stawiają na komfort i potrzebują przede wszystkim spokojnego miejsca do pracy. Niezbędnym wyposażeniem pokoju będzie zatem biurko. Dostęp do Internetu to absolutna podstawa, więc skontroluj, czy na pewno w pokojach nie ma problemów z zasięgiem. Przyda się także drukarka w recepcji, aktualna prasa oraz pyszna kawa. Zdarza się, że goście nie chcą zapraszać interesantów do swojego prywatnego pokoju.

Zaskocz ich i przygotuj jeden na spotkania biznesowe. To nie musi być duże pomieszczenie. Wystarczy niewielka przestrzeń, stół i kilka krzeseł, gdzie będą mogli spokojnie porozmawiać o interesach. Po pracowitym dniu każdy doceni możliwość relaksu w saunie, bądź na siłowni, więc jeżeli możesz sobie na to pozwolić to zastanów się nad taką inwestycją. Jeśli nie, strefa odpoczynku z wygodnym fotelem bądź leżakiem na tarasie również spełni swoją rolę.

Biznesmeni

Wbrew pozorom, taka szybka weryfikacja możliwości obiektu noclegowego, pozwoli Ci znacznie zwiększyć zyski. To tylko przykłady grup, które pojawiają się w obiektach. Sprawdź, kto przyjeżdża do Ciebie i zadbaj o szczegóły, a zyskasz stałych gości na lata.

Chcesz pozyskać nowych gości?

Opublikowano:

Autor: Marta Gill

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.

2 komentarze

Beata

Zapraszamy do Mucharza. Do wynajęcia kwatery prywatne z łazienkami, aneksami kuchennymi, ogrodem, grillem, basenem zewnętrznym. Telefon kontaktowy 606 365 205

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *