Krupówki - Krupówki
Krupówki
Krupówki
Krupówki
Krupówki
Krupówki

Krupówki

Krupówki w Zakopanem - ulica i deptak będące sercem Zakopanego

Kiedy decydujemy się spędzić urlop czy weekend w Zakopanem, to musimy przede wszystkim zrobić dwie rzeczy, znaleźć odpowiednie miejsca noclegowe i planować zwiedzenie najważniejszych atrakcji Zakopanego. Dostępne noclegi możemy sprawdzić i zarezerwować jeszcze przed przyjazdem, jest ich dużo, więc każdy bez problemu znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli zaś chodzi o atrakcje, to jedną z najważniejszych jest spacer reprezentacyjną ulicą Zakopanego, czyli spacer po Krupówkach.

Top 5 atrakcji Zakopanego i regionu zakopiańskiego?

Nie da się ukryć, że Zakopane to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości w naszym kraju, czemu sprzyja właśnie ilość dostępnych tu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Oprócz tego bez problemu znajdziemy tu liczne miejsca noclegowe, tanie noclegi w kwaterach prywatnych, czy hotele i pensjonaty, zlokalizowane także niedaleko głównego deptaka. Do najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji w okolicach miasta, oprócz samych Krupówek, turyści zaliczają:

Tatrzański Park Narodowy

Chroniony prawem region, w którym rosną unikalne w skali całego kraju rośliny i żyją nigdzie indziej niespotykane zwierzęta, przede wszystkim niedźwiedzie brunatne, świstaki czy górskie kozice.

Giewont, Gubałówkę i Kasprowy Wierch

Wędrówka na trzy najważniejsze szczyty w polskich Tatrach to kolejny obowiązkowy punkt pobytu w Zakopanem. O ile na Giewont będziemy musieli wejść na własnych nogach jednym ze szlaków turystycznych, to na Kasprowy Wierch i Gubałówkę wjedziemy kolejką linową. Na Kasprowym Wierchu są też doskonale przygotowane trasy dla narciarzy i osób uprawiających snowboard.

Dolinę Kościeliską i Morskie Oko

Do Morskiego Oka, jeziora położonego wysoko w górach najlepiej dojść spacerem, od miasta dzieli je niecałe 8 km. Tak samo warta zobaczenia jest Dolina Kościeliska, którą należy zobaczyć przede wszystkim wiosną, gdy porastają ja całe pola przepięknych wiosennych kwiatów.

Jakie atrakcje dla dzieci i dorosłych oferują Krupówki?

Krupówki to reprezentacyjna ulica Zakopanego, a ta aleja w pełni zasługuje na swoją nazwę. Krupówki zaczynają się na skrzyżowaniu ulicy Kościeliskiej i Nowatorskiej, mają ponad 1000 metrów długości, biegną do skrzyżowania z ulicą Stanisława Witkiewicza i dalej do ulicy Władysława Zamoyskiego i 3 Maja. Ulica zawdzięcza swoją nazwę leśnej polanie, która kiedyś była na jej miejscu, należącej do rodziny Krupowskich.

W samym centrum Zakopanego znajdziemy także obiekty noclegowe z widokiem na Krupówki, w tym luksusowe apartamenty, wille i domki do wynajęcia na cały sezon oraz szczególnie poszukiwane noclegi z wyżywieniem i noclegi z basenem. Spacerując deptakiem, można sobie nie tylko zrobić tradycyjne zdjęcie z misiem czy przejechać się dorożką, warto odwiedzić także inne miejsca, takie jak:

Miejską Galerię Sztuki

Będąc na Krupówkach, warto skorzystać z takiej atrakcji, jak Miejska Galeria Sztuki, jedna z najstarszych w naszym kraju, otwarta w 1911 roku. Swoje prace wystawiali i wystawiają tu najsłynniejsi polscy artyści związani nie tylko z tym regionem, reprezentujący różne kierunki sztuki. Galeria organizuje także wieczory poezji, okolicznościowe koncerty muzyki poważnej i Targi Sztuki Współczesnej.

Dworzec Tatrzański i Muzeum Tatrzańskie

Dworzec Tatrzański nigdy nie miał nic wspólnego z dworcem PKP, ten drewniany, zabytkowy budynek zbudowano w 1881 roku i początkowo mieściło się w nim Towarzystwo Tatrzańskie. Obecnie mieści się w nim siedziba Oddziału Tatrzańskiego PTTK w Zakopanem, biblioteka i odbywają się ciekawe spotkania autorskie.

Koniecznie trzeba też zwiedzić Muzeum Tatrzańskie prezentujące dzieje tego interesującego regionu Polski i mieszkańców Podhala. Przygotowano tu wystawy etnograficzne poświęcone także samemu Zakopanemu, można także zapoznać się z codziennym życiem górali w XIX wieku.

Co jeszcze trzeba zobaczyć na Krupówkach?

Krupówkami warto też pospacerować wieczorem, ulica jest jasno oświetlona przez liczne latarnie, a na turystów czeka bogata baza gastronomiczna i rozrywkowa. Możemy skorzystać z usług licznych pubów, kawiarni, restauracji i barów szybkiej obsługi, nie tylko smacznie zjeść, ale i miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi.

Znajdziemy tu również liczne sklepy z pamiątkami, a w całym Zakopanem musimy zwiedzić zabytki architektury, takie jak np. Willa Pod Jedlami zaprojektowana przez samego Stanisława Ignacego Witkiewicza, Willa Koliba i drewniana Kaplica w Jaszczurówce.

Opinie

 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: lipiec 2018

  Bardzo zatłoczony deptak, polecam spokojniejsze miejsce na spacer w górach. Można zjeść smaczny obiad, ale ceny nie zawsze zadowalające.

  MT • 12.08.2020
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: sierpień 2019

  Ładny widok, można też dobrze zjeść w restauracji Morskie Oko na tym deptaku, ale jeśli szukacie w górach ciszy to niestety to zbyt tłoczne miejsce.

  Magdalena • 12.08.2020
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: maj 2018

  Miejsce jest bardzo ładne, ale ceny parkingu i jedzenia dość wysokie.

  Zuzanna M. • 03.07.2018
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: grudzień 2016

  Magiczny klimat zimowy, zwłaszcza kiedy wszystko jest przykryte śniegiem i nie ma zbyt wielu turystów. Bardzo przyjemnie usiąść ze znajomymi przy grzańcu w restauracji i podziwiać Krupówki przez okno. Polecam :)

  Patrycja O. • 24.01.2018
 • Do Krupówek mamy od Willi Tatrydom do 20min. pieszo, obowiązkowy pkt programu podczas wypoczynku na Podhalu, można i zwiedzić kulturalne miejsca - muzea i galerie, jak i zjeść dobrze i zabawić się wieczorem w licznych klubach, karczmach i na dancingach.

  30.01.2015
 • Do Krupówek mamy od Willi Tatrydom do 20min. pieszo, obowiązkowy pkt programu podczas wypoczynku na Podhalu, można i zwiedzić kulturalne miejsca - muzea i galerie, jak i zjeść dobrze i zabawić się wieczorem w licznych klubach, karczmach i na dancingach.

  30.01.2015
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: styczeń 2015

  Do Krupówek mamy od Willi Tatrydom do 20min. pieszo, obowiązkowy pkt programu podczas wypoczynku na Podhalu, można i zwiedzić kulturalne miejsca - muzea i galerie, jak i zjeść dobrze i zabawić się wieczorem w licznych klubach, karczmach i na dancingach.

  30.01.2015
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2013

  Bardzo głośno i tłoczno ale jednak mają swój urok :)

  09.07.2014
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: maj 2014

  Zbyt mało stoisk z grillowanymi oscypkami.Poza tym ok

  30.05.2014
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: lipiec 2013

  Bardzo atrakcyjne miejsce. Można zakupić pamiątki, zjeść dobry obiad. Jedynym minusem w sezonie jest tłum.

  31.03.2014
 • nie POLECAM...Miejsce chińskiej tandety, niedobrego jedzenia i tłumów :(

  30.03.2014
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: wrzesień 2013

  Polecam zwiedzanie ale poza sezonem - wtedy to zupełnie inne miejsce! Nie trzeba przepychać się między ludźmi i czekać w kilometrowych kolejkach do knajp.

  24.09.2013
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2012

  super miejsce

  07.09.2013
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: maj 2010

  Mam mieszane uczucie do Krupówek. Jeśli ktoś chce pospacerować to polecam każde inne miejsce w Zakopanem i okolicach - bez tłoku i ścisku. Z jedzeniem w rozsądnej cenie t eż ciężko... ale jeśli ktoś lubi stragany, kupowanie pamiątek i innych pierdółek to na pewno mu się spodoba.

  16.07.2013
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: grudzień 2010

  Polecam zimą z przystankiem na grzańca :)

  09.07.2012
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: grudzień 2007

  Zawsze tłumy ale warto się przejść. Mnie udało się być raz w grudniu na Krupówkach przed świętami i było prawie pusto, raptem spotkałam kilka osób.

  25.05.2012
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: wrzesień 2008

  Kolejne miejsce które trzeba zobaczyć w swoim życiu

  30.08.2011
 • 3
  Pobyt: maj 2010

  Stragany, stragany, stragany... :]

  18.08.2011
 • 3
  Pobyt: maj 2010

  Tłok, gwar i bardzo drogo. Atrakcja być może dla najmłodszych i seniorów.

  09.03.2011
 • 1
  Pobyt: czerwiec 2010

  Nigdy więcej Zakopanego i paskudnych Krupówek. Architektura paskudna,kamienice przeplatane z góralskimi knajpami. Restauracje koszmarne jedzenie wydają, ja i moi przyjac iele się struliśmy. KOSZMAR! ZAKOPANE TO DNO! OMIJAJCIE JE Z DALEKA BO TO DROŻYZNA I TURYSTÓW TU MAJĄ ZA NIC. HIENY! K O S Z M A R!!!!

  07.07.2010
 • 3
  Pobyt: lipiec 2009

  Tłumy, tłumy, tłumy. Jeśli macie możliwość, to polecam wybrać się do Zakopanego poza sezonem, choć ten ogrom ludzi na Krupówkach ma też swój urok ;-)

  05.07.2010
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: sierpień 2009

  Miejsce ma swój urok, ale ceny i tłumy turystów trochę odstraszają. Może się czepiam ale infrastruktura tzn. drogi i parkingi latem to koszmar. Następnym razem wybiorę si ę tam pociągiem.

  28.04.2010
 • 3
  Pobyt: luty 2010

  Pamiętam Zakopane i okolice sprzed wielu lat. Wtedy to miało urok, teraz po prostu trzeba je odwiedzić. Nie pomogą wysiłki władz lokalnych - pewnych szlaków, ścieżek i ul iczek nie udrożni się, jeśli przyjeżdża tu tyle ludzi.

  01.03.2010
 • 5
  Wyjątkowy

  KOCHAM Zakopane, zakochałam się od pierwszego zobaczenia. Tęsknię, chciałabym przespacerować się po Krupówkach, och jak chciałabym tam być choćiaż na chwile. Mam piękne w spomnienia związane z tym miejscem, miejscami

  jagoda • 17.12.2008
 • Krupówki to reprezentacyjna ulica w Zakopanem, która zaczyna się u podnóża Gubałówki i liczy ponad kilometr długości. Znajduje się przy niej wiele sklepików, restauracji i instytucji publicznych. Turyści wstąpić mogą do Muzeum Tatrzańskiego im. dr. Tytusa Chałubińskiego czy neoromańskiego kościóła pw. Świętej Rodziny. Z części Krupówek rozciąga się widok na Giewont.

  08.08.2008

Lokalizacja

4
Bardzo dobry na podstawie 25 opinii