Podwodny Świat Zakopane

Podwodny Świat Zakopane

Akwanarium Podwodny Świat Zakopane - atrakcja dla całej rodziny

Zakopane to miasto od dawna przyjazne turystom, którzy chętnie przyjeżdżają latem lub zimą do "stolicy polskich Tatr". Jeśli chodzi o atrakcje, Zakopane naprawdę ma się czym pochwalić, jest to więc idealne miejsce na spędzenie urlopu. Zobaczymy między innymi ciekawe przykłady zakopiańskiej architektury, takie jak Kościół na Harendzie, Willa pod Jedlami czy gmach Muzeum Tatrzańskiego.

Oczywiście warto też wybrać się na spacer po Krupówkach oraz wycieczkę dobrze oznaczonymi, górskimi szlakami, zobaczyć bogactwo natury w wyśmienitym wydaniu, jakie znajdziemy w Tatrzańskim Parku Narodowym, Morskie Oko, Czarny Staw, czy Kasprowy Wierch. Nasza wędrówka powinna nas też zaprowadzić do jednej z ciekawszych atrakcji Zakopanego, idealnego miejsca na rodzinny wypad z nutą edukacji, jakim niewątpliwe jest Akwanarium Podwodny Świat Zakopane.

Gdzie znajdziemy Akwanarium Podwodny Świat w Zakopanem?

Podwodny Świat to wspaniałe miejsce, które koniecznie musicie zobaczyć podczas pobytu w Zakopanem, znajdziecie je bez problemu, mieści się przy ulicy Ubocz 3B. Jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, jedyne takie miejsce, w którym można zobaczyć egzotyczne gatunki ryb w ich naturalnym środowisku, wiernie odtworzonym w olbrzymich zbiornikach.

Co obejmuje cennik i jakie są godziny otwarcia tej atrakcji turystycznej?

Cennik obejmuje zwiedzanie całego Akwanarium w Zakopanem, koszt zakupu biletów nie jest wysoki, wynosi zaledwie kilkanaście złotych, dzieci, studentów, rencistów i emerytów obejmuje zniżka, a dzieci do lat 3 mają wstęp bezpłatny. Dostępność do zwiedzania jest przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10 do 19.

Zanim jednak wybierzemy się zobaczyć tę atrakcję dla dzieci i dorosłych, warto wcześniej zadbać o nocleg w Zakopanem, zarezerwować go jeszcze przed przyjazdem i skorzystać z aktualnych promocji cenowych. Wynajmiemy między innymi tanie noclegi w kwaterach prywatnych, czekają także komfortowe pokoje w pensjonatach czy hotelach, a także noclegi z wyżywieniem oraz noclegi w centrum Zakopanego, niedaleko Krupówek.

Co zobaczymy w fascynujących wodach świata w zakopiańskim Akwanarium?

Podwodny Świat Zakopane to nowo otwarta atrakcja, do której w 2021 dodano audioprzewodnika, prezentującego dokładne opisy ryb, które możemy zobaczyć, między innymi pochodzące z Amazonii ryby starsze od dinozaurów. Specjaliści stworzyli prawdziwe podwodne środowisko, praktycznie nieróżniące się od naturalnego, gdzie możemy zobaczyć wszystkie ryby Polski oraz te, które przybyły do polskich wód w ramach introdukcji lub sprowadzono je przypadkiem.

Dzięki inwencji twórców Akwanarium w 30 dużych zbiornikach możemy obserwować ryby krajowe oraz niektóre gatunki ryb egzotycznych i to całkowicie bezpiecznie, a największe akwarium mierzy aż 14 metrów długości. Wszystkie zbiorniki to betonowe konstrukcje wzmocnione metalowymi belkami, w których zamontowano szyby odporne na uderzenia i nacisk wielu ton wody, a przy zbiornikach znajdują się nazwy wszystkich pływających w nich gatunków ryb.

Dzięki temu można się dowiedzieć wszystkiego o ich życiu, a kolejną atrakcją tego miejsca jest formikarium, czyli duże mrowisko pionowym przekroju z widocznymi wszystkimi podziemnymi korytarzami i tysiącami mrówek pracujących dla swojej kolonii. Jest to największe formikarium w naszym kraju, przyciągające co roku tysiące turystów odwiedzających Zakopane.

Opinie

  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2018

    Największe akwanarium w Polsce ponad 100tys litrów wody w prawie 30 olbrzymich akwariach. Wszystkie ryby słodkowodne polskich wód. Niesamowite miejsce, ogrom wody robi wrażenie, odwzorowanie naturalnego środowiska rzek, stawów. Polecam każdemu

    dom*************** • 25.08.2018

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 1 opinii