Wzgórze Antałówka
Wzgórze Antałówka
Wzgórze Antałówka

Wzgórze Antałówka

Wzgórze Antałówka - punkt widokowy i trasy spacerowe w Zakopanem

Zakopane i Podhale to jeden z częściej wybieranych kierunków urlopowych w naszym kraju, tak samo popularny, jak wyjazd nad morze. W tym mieście, które w stu procentach zasłużyło na nazwę „stolicy polskich Tatr”, można znaleźć mnóstwo atrakcji, w tym liczne obiekty zabytkowe, takiej jak np. Willa Pod Jedlami, Kaplica Jaszczurówka, czy Kościół na Harendzie.

Trzeba też zobaczyć ciekawe galerie sztuki, przejść się głównym deptakiem Zakopanego, czyli Krupówkami, wejść na Giewont i Kasprowy Wierch oraz odbyć wycieczkę do Morskiego Oka. Kolejnym obowiązkowym punktem na trasie jest Wzgórze Antałówka, z którego rozciąga się piękny widok na Tatry, ulubiony punkt widokowy w okolicy miasta, na którego szczycie stoi charakterystyczna, widoczna z daleka wieża telefonii komórkowej.

Gdzie znajduje się ten punkt widokowy w centrum Zakopanego?

Antałówka to niewielkie wzniesienie, mierzące zaledwie 937 m n.p.m, z którego roztacza się widok na Tatry i Zakopane. Patrząc na mapę miasta, od razu zauważymy, że wzgórze jest zlokalizowane niedaleko centrum miasta, a od Dworca PKP jest oddalone tylko o 3 km. Niedaleko znajdują się też Cieplice, znane obecnie jako Termy Zakopiańskie, turyści mogą też w tej okolicy znaleźć miejsca noclegowe, wynająć pokoje gościnne w Zakopanem, w kwaterach prywatnych oraz pensjonatach.

Z punktu widokowego na Antałówce można podziwiać niemal całe pasmo majestatycznych tatrzańskich szczytów, w tym Gubałówkę, w pobliżu jest też zespół pensjonatów Antałówka, gdzie wynajmiemy komfortowy pokój. Skorzystamy również z tego, co oferuje Kompleks Antałówka Termy, zdrowotnych właściwości wód termalnych.

W jaki sposób można dojść na wzgórze Antałówka?

Na Antałówkę można dojść na kilka różnych sposobów, biegnie na nią między innymi żółty szlak turystyczny przy ulicy Jagiellońskiej, którym dalej dojdziemy aż na Bachledzki Wierch, drogą gruntową przez lasek, a potem górską ścieżką. Taki dłuższy spacer na pewno wyjdzie nam na zdrowie, warto go jednak zaplanować wcześniej, chociaż na szczyt prowadzi wyciąg narciarski zamontowany na południowym stoku. Dojedziemy tam też samochodem, począwszy od ul Broniewskiego, następnie kierując się Drogą na Antałówkę aż do uliczki Antałówka na Wierch.

Opinie

  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2013

    Wzgórze Antałówka to doskonały punkt widokowy. Z jego szczytu można podziwiać panoramę Tatr oraz Gubałówkę. Idealne miejsce na piwko na kocu i wieczorny odpoczynek po cał ym dniu na szlaku. :)

    26.08.2013

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 1 opinii