Muzeum Motyli - Muzeum Motyli
Muzeum Motyli
Muzeum Motyli
Muzeum Motyli we Władysławowie - Muzeum Motyli
Muzeum Motyli Władysławowo - Muzeum Motyli

Muzeum Motyli

Prywatne Muzeum Motyli we Władysławowie - wystawa motyli i owadów w województwie pomorskim

Władysławowo to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych na polskim Wybrzeżu, chętnie odwiedzana przez turystów i to nie tylko w okresie letnim. Jednakże większość z nas decyduje się spędzić tu swój letni urlop, aby móc wygrzewać się na złocistej plaży i zażywać orzeźwiających morskich kąpieli. Warto jednocześnie zainteresować się atrakcjami, jakie oferuje samo miasto i jego okolice, a jest ich tak dużo, że na pewno nie będziemy się nudzić nawet w bardziej pochmurne, czy deszczowe dni.

Jakie atrakcje turystyczne i obiekty noclegowe oferuje Władysławowo?

We Władysławowie, oprócz plaży, deptaka i portu rybackiego, warto odwiedzić najbardziej rozpoznawalny budynek na półwyspie helskim, z którego dumni są jego mieszkańcy, a mówimy tu o Domu Rybaka stojącym przy ulicy Hallera 19. Sam budynek zbudowano w charakterystycznym stylu socrealistycznym, początkowo jako hotel dla rybaków i marynarzy schodzących na ląd w porcie we Władysławowie. Ze względu na wysoką wieżę i głównego inwestora, którym był ówczesny minister żeglugi o nazwisku Popiel, nazywano go "Popielówką".

Z czasem stracił swoją podstawową funkcję hotelu, a obecnie mieści się z nim siedziba Urzędu Miasta oraz włodarzy Władysławowa i kilka niezwykle interesujących wystaw, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas pobytu w tym mieście. Warto wcześniej zarezerwować sobie przez internetowo odpowiedni nocleg, a dostępne są kwatery prywatne, słoneczne, przestronne pokoje w hotelach czy domki letniskowe. Przede wszystkim każdy turysta musi odwiedzić:

Ekspozycję motyli we Władysławowie

Prywatne Muzeum Motyli od początku swoją siedzibę ma w najbardziej rozpoznawalnym budynku w mieście, a dokładnie muzeum znajduje się na 3 piętrze wieży widokowej w Domu Rybaka. Jest to niezwykle ciekawa oferta skierowana dla miłośników przyrody, prezentująca fascynującą kolekcję owadów pochodzących z całego świata.

Znajdziemy tu łącznie ponad 6000 różnych okazów, najciekawsze motyle i owady umieszczone w szklanych gablotach, posegregowane i opisane z uwzględnieniem ich najważniejszych cech charakterystycznych, a wszystkie wyglądają jak żywe. Muzeum Motyli i Owadów z całego świata mieści się w dwóch salach, samych najładniejszych i najciekawszych, urzekających iluzją kolorów motyli jest blisko 3500, a oprócz nich możemy podziwiać inne egzotyczne przykłady entomologiczne, chrząszcze czy pluskwiaki.

Regionalne muzeum we Władysławowie

W wieży widokowej Domu Rybaka we Władysławowie mieści się też druga ciekawa ekspozycja, a w muzeum prezentowana jest wystawa rękodzieła artystycznego Kaszub, w skład zawartości wchodzą między innymi rzeźby miejscowego artysty Leona Goli oraz wystawa fotografii "Władysławowo wczoraj i dziś".

Zobacz także: Noclegi we Władysławowie

Jakie są godziny otwarcia wystaw we Władysławowie?

Muzeum Motyli rozpoczęło swoją działalność w 1999 roku, działa do dnia dzisiejszego i czynne jest cały rok. Jest to wręcz obowiązkowy punkt wycieczek całych rodzin z dziećmi, najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle można oglądać przez siedem dni w tygodniu, bilety kupimy w sezonie w godzinach od 10 do 16, na miejscu jest też sklepik z pamiątkami. Skoro już tu będziemy, to warto wspiąć się na dwa tarasy widokowe, jeden na wysokości 45, a drugi 63 metrów i podziwiać panoramę całej okolicy.

Opinie

  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2021

    Świetna wystawa, bogate zbiory, blisko zielonego parku

    ela_morela • 25.10.2021
  • Muzeum mieści się w centrum miasta, w pięknej wieży widokowej Domu Rybaka. W muzeum prezentowana jest prywatna kolekcja motyli. Ekspozycja powstała ze zbiorów kolekcjoner a - pasjonata, który nie był entomologiem ani naukowcem, zawsze chciał pozostać anonimowym kolekcjonerem pięknych owadów, którym poświęcił prawie całe swoje życie. Do dnia dzisiejszego z całej kolekcji przetrwało ponad 6000 spreparowanych okazów, z których utworzone zostały dwie indywidualne wystawy. Pierwsza powstała w 1998 roku w Łebie, drugą otworzona została w 2000 roku we Władysławowie. W muzeum można obejrzeć wszystkie formy owadów występujące na całym świecie. Na wystawie eksponowane są najcenniejsze, najładniejsze i najciekawsze motyle i owady z całego świata, opisane z uwzględnieniem ich najważniejszych cech charakterystycznych. Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego przetrwały dwie wojny światowe. Na wystawie można zapoznać się z najciekawszymi zjawiskami występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świata motyli.

    Tomasz • 27.12.2009

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 2 opinii