Zamek w Chęcinach - Zamek Królewski
Zamek Królewski
Zamek Królewski
Zamek Królewski

Zamek Królewski

Zamek Królewski w Chęcinach powstał na przełomie XIII i XIV w. na wzniesieniu (360 m n.p.m.) jako warownia typu wyżynnego. Król Władysław Jagiełło wykorzystał jego specyficznego położenia i wybrał go na miejsce wyroków sądowych i zajazdów szlachty. W 1331 r. przed wyprawą pod Płowce, król mianował tu swojego syna Kazimierza rządcą Wielkopolski.

Opinie

 • <p>Zamek Kr&oacute;lewski w Chęcinach<br /> ul. Armii Krajowej 18 A<br /> 26-060 Chęciny<br /> tel. 41&nbsp;308 00 48<br /> email: biuro@zamek.checiny.pl<br /> <a hr ef="http://www.zamek.checiny.pl">www.zamek.checiny.pl</a></p> <p>Znajdź nas na facebooku!<br /> <a href="http://www.facebook.com/zamek.krolewski.checiny">www.facebook.com/zamek.krolewski.checiny</a></p> <p><strong><span style="line-height:1.6em">Zamek Kr&oacute;lewski w Chęcinach!</span></strong></p> <p>Miejsce z ciekawą historią, miejsce z wieloma tajemnicami!</p> <p>Zamek Kr&oacute;lewski w Chęcinach to niewątpliwie magiczne miejsce. W dzień, w&nbsp;zupełnie nowym blasku dzięki przeprowadzonej w ostatnim czasie gruntownej renowacji, wędrując po warowni spotykamy moc atrakcji.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Przekraczając bramę warowni przenosimy się w czasie. Załoga zamku wita wszystkich&nbsp;przybyłych gości w&nbsp;historycznych strojach. Do tańca średniowiecznego porywa Drużyna Ferro Aquilae. W tle słychać chrzęst mieczy i&nbsp;głośny rumor. To&nbsp;walki rycerskie i strzały z&nbsp;hakownic.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Na&nbsp;dziedzińcu zamku dolnego płatnerz wykonuje solidnie zbroje rycerskie. Czyżby Zamek przygotowywał się na oblężenie? Nieopodal klatka hańby czekająca na skazańc&oacute;w, a tuż za nią okazałe dyby. A&nbsp;w&nbsp;lochu? Dawno temu przykuto więźnia do mur&oacute;w... W skarbcu zaś lśni złoto i&nbsp;srebro, ze skrzyń natomiast wysypują się monety.</p> <p>&nbsp;</p> <p>Zamek wiekowy, a tętni życiem!</p> <p>Zapraszamy na wspaniałą lekcję historii do Zamku Kr&oacute;lewskiego w Chęcinach!</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>Zamek otwarty cały rok. Godziny otwarcia warowni oraz ceny bilet&oacute;w dostępne są na stronie internetowej</p> <p>&nbsp;</p>

  admin • 15.10.2015
 • Bylam tam wczoraj. Jest tam prszepienknie.Chciala bym tam byc jeszcze raz za rok

  15.08.2015
 • Bylam tam wczoraj. Jest tam prszepienknie.Chciala bym tam byc jeszcze raz za rok

  15.08.2015
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: czerwiec 2010

  Zamek z uwagi na swoje położenie warty zobaczenia. Wspaniały widok z wieży!

  11.05.2011
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2010

  Co prawda to padało trochę jak tam byłam ale ciekawe miejsce. Widok z wieży jest świetny. Jak najbardziej polecam to miejsce do odwiedzenia.

  07.08.2010
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2008

  Wspaniała atrakcja, godna polecenia. Dwa razy już byłem. Wejście na wieżę jest dość kręte i ciężko minąć się z kimś, kto akurat schodzi w dół.

  23.03.2010

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 3 opinii