Centrum narciarskie "Nosal"
Centrum narciarskie "Nosal"
Centrum narciarskie "Nosal"
Centrum narciarskie "Nosal"
Centrum narciarskie "Nosal"
Centrum narciarskie "Nosal"

Centrum narciarskie "Nosal"

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal w Zakopanem - trasy i wyciągi narciarskie

Zakopane nie bez konkretnej przyczyny jest nazywane „zimową stolicą Tatr”, biorąc pod uwagę to, co oferuje wszystkim miłośnikom sportów zimowych. Dlatego zdecydowanie warto tu przyjechać w sezonie zimowym, aby pojeździć na nartach i snowboardzie po świetnie przygotowanych trasach narciarskich. W zimie panują na nich doskonałe warunki, a wiele należy do Kompleksu Narciarskiego Nosal, który koniecznie trzeba odwiedzić.

Nosal Zakopane - gdzie leży ten szczyt i ośrodek zimowy?

Zanim wybierzemy się na narty, to powinniśmy się dowiedzieć nieco więcej o Nosalu, tatrzańskim szczycie, który upodobali sobie narciarze i snowboardziści. Nosal to szczyt położony w pobliżu Zakopanego, mający 1206 m n.p.m, którego ściany opadają w stronę Doliny Olczyskiej i Doliny Bystrej. Prowadzą na niego liczne szlaki turystyczne, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników górskich wędrówek.

Na Nosalu możemy między innymi zobaczyć jaskinię nazywaną Dziurą pod Nosalem, lecz główną atrakcją, tłumnie odwiedzaną zimą, jest stacja narciarska w Zakopanem, na północnym zboczu Nosala. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zobaczyć również inne ciekawe miejsca w mieście, Willę pod Jedlami, Kościół na Harendzie, Muzeum Tatrzańskie, parki rozrywki, czy po prostu pospacerować Krupówkami, głównym deptakiem Zakopanego.

Co oferuje narciarzom Centrum Narciarskie Nosal w sezonie zimowym?

Miłośnicy tzw. zimowego szaleństwa, czyli sportów zimowych znajdą na Nosalu wszystko, czego potrzebują, aby oddać się swojej pasji. Przede wszystkim na szczyt prowadzi kolej linowa zwalniająca z konieczności żmudnej wędrówki na górę, co w warunkach zimowych jest niezwykle trudne. Na turystów czekają takie atrakcje i udogodnienia jak:

Wyciągi narciarskie

Czekają również wyciągi narciarskie, takie jak Wyciąg Tatropoma 1, także umożliwiające dojazd na początek wybranej trasy. Korzystanie z wyciągów jest możliwe po wykupieniu karty magnetycznej, należy jednak pamiętać, że każda osoba korzystająca z wyciągów musi mieć osobną kartę, a karty są ważne przez cały aktualny sezon zimowy. Same wyciągi są czynne codziennie, w godzinach od 10 do 17, a cennik, opis tras i aktualne warunki pogodowe panujące na Nosalu można znaleźć na oficjalnej stronie Centrum.

Trasy narciarskie

Wszystkie znajdujące się na Nosalu trasy narciarskie są przygotowywane maszynowo w nocy, a w razie potrzeby również w ciągu dnia. Trasy są sztucznie naśnieżane, doskonale oświetlone oraz obsługiwane przez ratraki, a jak wyglądają w sezonie, można podejrzeć w Internecie, dzięki zamontowanym kamerom.

Ogródek Misia Stramusia

Czyli atrakcje przygotowane specjalne dla dzieci, najmłodszych miłośników i przyszłych adeptów sportów zimowych. Mogą skorzystać z licznych kursów i szkoleń jazdy na nartach albo snowboardzie, pod okiem wykwalifikowanych trenerów, w całkowicie bezpiecznych warunkach. Na miejscu są także wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz bogata baza gastronomiczna, pozwalająca zjeść smaczny, gorący posiłek.

Zanim jednak wybierzemy się na narty do Centrum Narciarskiego Nosal, powinniśmy wcześniej zadbać o nocleg w Zakopanem, wybierając z licznej oferty miejsc noclegowych. Wynajmiemy między innymi tanie noclegi w kwaterach prywatnych czy domki letniskowe, czekają także pensjonaty w Zakopanem, apartamenty i noclegi z pełnym wyżywieniem, Zakopane oferuje ich naprawdę wiele.

Opinie

  • Centrum narciarskie „Nosal” posiada trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Obiekt idealnie nadaje się dla początkujących oraz zaawansowanych narciarzy i snowboardzistó w. Trasy są bardzo dobrze przygotowane. Stok jest oświetlany oraz sztucznie naśnieżany. Dodatkowo jest codziennie utwardzany przez ratraki. Przy wyciągu funkcjonuje szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu zimowego oraz ski serwis. W karczmie „Nosal” można się ogrzać i zjeść coś ciepłego.

    17.07.2014

Lokalizacja

To miejsce nie posiada jeszcze oceny. Dodaj pierwszą.