Ta oferta jest nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty w Łuknajnie

Folwark Łuknajno

Łuknajno 1, 11-730 Łuknajno

O obiekcie

~~Pobyt w Folwarku Łuknajno to nie tylko wypoczynek z dala od zgiełku, aktywna turystyka przyrodnicza, ale to również prawdziwa uczta, dal pragnących spokoju i kontaktu z dziewiczą przyrodą.
 
Folwark Położony jest na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego w otulinie Rezerwatu Łuknajno nad brzegiem największego w Polsce J. Śniardwy. Rozległe tereny wokół rezerwatu ornitologicznego Łuknajno to idealne wręcz miejsce do obserwacji ptactwa, wędrowania i pływania w jeziorze Śniardwy.

Wolna przestrzeń i dziewicza przyroda zachęca do wycieczek pieszych, konnych i rowerowych, na specjalnie wytyczonych ścieżkach przyrodniczych. Po bogatym we wrażenia dniu wrócicie do Folwarku gdzie w Gospodzie "Pod Łabędziem" czekają na Was smaczne regionalne potrawy, przyrządzone domowymi sposobami, dosładzane miodem z naszej pasieki.
 
Wieczorem przy wspólnym ognisku, możecie się podzielić z innymi swoimi wrażeniami, zaśpiewać ulubioną piosenkę i posłuchać prastarej legendy o olbrzymiej rybie, którą zwano Królem Sielaw. Po dniu pełnym przygód zaśniecie twardym snem w pokojach gościnnych, wkomponowanych w starą konstrukcję dworu. Jeśli pragniecie spędzić urlop aktywnie na łonie natury zapraszamy Was do Folwarku Łuknajno, położonego w odległości 5 km na wschód od Mikołajek. Największą atrakcją jest Rezerwat J. Łuknajno wpisany na listę UNESCO, jako rezerwat ornitologiczny.
 
Gospoda pod Łabędziem jest bogata w regionalne wyśmienite dania. Dysponujemy 10 atrakcyjnymi pokojami z widokiem na jezioro Śniardwy lub jezioro Łuknajno Do dyspozycji gości jest sprzęt pływający: łódź, rower wodny, kajaki, kanadyjki
oraz rowery turystyczne
 
w zależności od upodobań i zamiłowań naszym Gościom proponujemy:
- Kąpiel w pachnącej szuwarami wodzie J. Śniardwy
- wędkowanie - a złowione ryby usmażymy Wam na kolację
- rajdy rowerowe - po pięknej okolicy (ścieżki rowerowe
- wycieczki piesze (ścieżki przyrodnicze)
- obserwacje przelotu ptaków z wież widokowych (kwiecień, wrzesień, październik)
- słuchanie i rozpoznawanie śpiewu ptaków (kwiecień, maj, czerwiec)
- przejażdżki bryczką po lesie  Ługanie
- wysłuchiwanie opowieści o Mazurskim Parku Krajobrazowym oraz Rezerwacie "ŁUKNAJNO"
- zbieranie runa leśnego (jagody, grzyby)
 
Polecamy również różne atrakcje w kurorcie żeglarstwa w Mikołajkach. W zimie - zapraszamy miłośników śniegu, lodu i zimna na kuligi z ogniskiem, łyżwy, narty biegowe, wędkarstwo lodowe oraz bojery ! (na zamówienie)

Cennik

Udogodnienia

Opinie

Ten obiekt nie posiada jeszcze opinii. Dodaj pierwszą.

Lokalizacja

Łuknajno 1, 11-730 Łuknajno

Kontakt