Dodaj atrakcję

Atrakcje w Gdańsku

byłem tu chcę tu być
reklama
Trio, solo czy w duecie? Filharmonia Bałtycka, Meczet czy Fontanna Neptuna to miejsca, które każdy turysta powinien zobaczyć w Gdańsku. Tym, którzy złapali historycznego bakcyla i chcą go pielęgnować nawet na wakacjach spodoba się Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte czy Pomnik Poległych Styczniowców. Z wieży kościoła NMP rzucić okiem można na panoramę miasta, zapewniam ? wrażenia niezapomniane! Spacer nad Mołtawą to nie tylko niezapomniane widoki i obserwacja urokliwych miejsc, to także atrakcja dla miłośników statków i łodzi ? może akurat przepłynie statek wikingów? Lubiącym zakupy i kulturę radzę udać się w sierpniu na coroczny Jarmark Dominikański w Gdańsku. Tym szlachetnie urodzonym z pewnością nie znudzi się spacer Drogą Królewską, a po drodze jest co zwiedzać! Będąc w Gdańsku nie można pominąć pozostałych miast Trójmiasta ? Gdyni i Sopotu.
Byłem tu przed rokiem 2014

Komentarze (3)

Ocena ogólna: 5/5
Jelitkowo to nadmorska część Gdańska, której nazwa pochodzi od założyciela osady - Jelitko. Dla kogoś, kto wypoczywał dotąd w małych miejscowościach, jak ja, szokiem jest to, że nad morze można dojechać tramwajem :) Poza plażą możemy zobaczyć stare domy rybackie. W Jelitkowie oprócz stroju kąpielowego warto jeszcze mieć przy sobie rower, bo okolice oferują wiele kilometrów ścieżek rowerowych.
Chcę tu być w lipcu 2016
Podróże w czasie być może nigdy nie będą możliwe, ale już dziś każdy może wybrać się do Gdańska ? miasta-wehikułu. Tu historia i nowoczesność współistnieją w jednej przestrzeni i kuszą turystów morzem wydarzeń. Liczne muzea, zabytkowa zabudowa oraz symbole polskości, takie jak Stocznia Gdańska i Westerplatte, pozwalają dotknąć czasów minionych; poznać przeszłość miasta i kraju. Jednocześnie zalewa nas mnogość inicjatyw kulturalnych i rozrywkowych, z których każdy wybierze coś dla siebie. Wspomnieć wystarczy międzynarodowy festiwal tańca Gdańsk Dźwiga Muzę, regaty Zaruski Cup, czy mistrzostwa Europy w skimboardingu. Inicjatywy MOSiR zapewniają atrakcje wielbicielom plażowania, i aktywnego wypoczynku. Przy kąpieliskach znajdziemy boiska do gry w piłkę nożną i siatkową. Ciekawym pomysłem są plażowe biblioteki dla osób, które nie wyobrażają sobie wypoczynku na plaży bez ciekawej lektury. Nie można zapomnieć, że Gdańsk jest miastem studenckim, dlatego osoby szukające uroków nocnego życia znajdą liczne puby i dyskoteki.
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

więcej

Chcą tu być

więcej

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]