Dodaj atrakcję

Atrakcje w Sopocie

byłem tu chcę tu być
reklama
Drewniany kolos na europejską skalę Sopot poszczycić się może najdłuższym drewnianym molo w Europie. Turystom przypadnie do gustu nie tylko nadmorski spacer tą drewnianą konstrukcją lecz także widok jaki rozpościera się z sopockiej latarni morskiej. A jest to widok tak piękny, że mógłby stanowić inspirację dla nie jednego artysty. Bez wątpienia wzrok zwiedzających i ich uwagę przyciąga Krzywy Domek, który stanowi wielką atrakcję dla oczu, a wygląda jak odbicie w krzywym lustrze. Równie znana, jak sopockie molo, jest także Opera Leśna umiejscowiona na tle malowniczego Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Już zobaczenie tych dwóch sopockich atrakcji wywołuje niezapomniane przeżycia, a Sopot oferuje ich jeszcze więcej. Tym, którzy nie przywykli do zwiedzania i spacerowania, a morskie klimaty do gustu im nie przypadły pozostaje ogromny Dom Zdrojowy na Placu zdrojowym w Sopocie.
Byłem tu przed rokiem 2014

Komentarze (3)

Ocena ogólna: 4/5
Sopot kreował swój wizerunek ekskluzywnego kurortu na długo zanim ktokolwiek wiedział, co to jest kreowanie wizerunku. Stuletnia tradycja przetrwała do dziś. Nieważne czy to czasy, kiedy na plaży można spotkać Rihannę, czy Bieruta ? to miasto kojarzy się z prestiżem i luksusem. Morza szum, ptaków śpiew. Nie tylko mew na złotej plaży, ale także słowików z Opery Leśnej, gdzie od lat sześćdziesiątych odbywa się Sopot Festival. Dzięki wielu podobnym inicjatywom Sopot nieustannie muzykuje, a jego statut kurortu artystów jest podtrzymywany. Sławne osoby chętnie wybierają Klejnot Trójmiasta na miejsce spędzania urlopu, a przyciągają je urokliwe miasto, piękna plaża i... pięciogwiazdkowe hotele. Ci, których stać na pobyt w jednym z nich, na pewno się nie rozczarują. Turystów kuszą także liczne puby i dyskoteki zachęcające do intensywnego, wakacyjnego imprezowania. Będąc w Sopocie należy odbyć obowiązkowy spacer po sopockim molo, które jest najdłuższym obiektem tego typu w Polsce, choć przereklamowanym wprost proporcjonalnie do długości... Czy ktokolwiek rozumie fenomen tego miejsca?
Byłem tu przed rokiem 2014
Chcąc odpocząć od miejskiego gwaru wystarczy skręcić w jedną z bocznych uliczek, by przenieść się w świat zabytkowych parków i wspaniałych ogrodów. Sopot to niewątpliwie wyjątkowe miejsce - łączy w sobie zalety wielkiego miasta ze spokojem nadmorskiego uzdrowiska. Co roku przyjeżdżają tu tysiące turystów, nic więc dziwnego, że miasto nazywane jest letnią stolicą Polski.

Byli tu

więcej

Chcą tu być

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]