Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Na terenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem znajduje się ukończony w 1992 roku kościół, dwie kaplice (pierwsza z roku 1951 oraz druga - z 2005), a także Park Fatimski z ołtarzem papieskim oraz dwoma pomnikami Jana Pawła II. Znajduje się tu także parking, na którym mogą zaparkować zarówno samochody osobowe, jak i autokary. Rzymskokatolicką świątynię pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej budowano 5 lat. Powstała jako wotum dziękczynne za ustrzeżenie od śmierci papieża Polaka, po zamachu 13 maja 1981 roku. Konsekracja nastąpiła zaś podczas szóstej pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny (1997). Budynek zaprojektował zakopiański architekt, Stanisław Tylka. Wykonawcami planu zostali miejscowi górale. Budowę wnętrza nadzorował natomiast ówczesny kustosz sanktuarium - ks. Mirosław Drozdek. Ciekawostkę stanowi fakt umieszczenia w fundamentach kościoła różańca, podarowanego przez Jana Pawła II. Oprócz przedmiotów bezpośrednio związanych z Ojcem Świętym w kościele znajdują się także relikwie (św. Ludwika Marii Grignion de Montfort i Krzyża Pańskiego). Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach od początku jego istnienia pozostaje pod opieką wspólnoty księży i braci pallotynów.

Opinie

 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: luty 2013

  Polecam, warto zwiedzić.

  02.04.2013
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: czerwiec 2010

  Szczególnie podobał mi się ogród przy kościele i znajdujący się tam ołtarz. Sam kościół ładny ale wystrojem ciekawszy jest moim zdaniem kościół na Olczy.

  25.05.2012
 • 3
  Pobyt: czerwiec 2004

  Ładnie, ale moim zdanie przereklamowane.

  09.03.2011
 • Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej to rzymskokatolickie sanktuarium maryjne, które znajduje się na zakopiańskich Krzeptówkach. Zostało wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. W jego centurm znajduje się kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej, który został konsekrowany przez papieża w 1997 podczas VI pielgrzymki do Polski. W kaplicy nieopodal kościoła znajduje się figura Matki Bożej Fatimskiej - dar prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego. W Parku Fatimskim na terenie sanktuarium umieszczony został ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę świętą w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997. Opiekę nad sanktuarium sprawują księża pallotyni.

  08.08.2008

Lokalizacja

4
Bardzo dobry na podstawie 3 opinii