Latarnia morska

Latarnia morska

Latarnia morska była niegdyś bramą do partu w Gdańsku. Mierzy 27 metrów wysokości i powstała w1894 roku. Dziś udostępniona jest do zwiedzania i stanowi świetny punkt widokowy dla turystów.

Opinie

  • 5
    Wyjątkowy

    Byłęm, widziałem i gorąco polecam. Mieszkałem w Brzeźnie i nie miałem okazji jej zobaczyć ponieważ była w tym czasie niedostępna. Dopiero jak pojechałem z Dolnego Śląska do Gdańska nie mogłem juz przepuścić takiej okazji

    Andrzej J. • 09.10.2008
  • Jedna z najpiękniejszych latarń Morza Bałtyckiego, mierząca 27 metrów wysokości, oddana do użytku w 1894 roku, wskazywała statkom wejście do portu gdańskiego do 1984 roku . Latarnia jednocześnie była wieżą pilotów i mieściła na swym szczycie niezwykły instrument jakim była wtedy kula czasu. Jej podniesienie i spadek w każde południe pozwalał kapitanom statków na dokładne nastawianie chronometrów. Latarnia Nowy Port przeszła do historii, gdy 1 września 1939 roku strzałami z niej to właśnie i z pancernika "Schleswig-Holstein" w kierunku polskiego Westerplatte Niemcy rozpoczęły II Wojnę Światową. W 2004 roku latarnia otworzyła swoje podwoje dla zwiedzających. W jej wnętrzu podziwiać można pięknie zachowane stare historyczne urządzenia optyczne oraz wspaniałą wystawę latarnictwa morskiego. Zachwyca również widok z jej szczytu na Port Gdański, Westerplatte i całą Zatokę Gdańską aż po Gdynię i Hel. Jedno z magicznych miejsc Gdańska, które koniecznie trzeba zobaczyć !

    Daro • 23.07.2008

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 1 opinii