Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny
Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Zoo czynne jest przez cały rok. Historia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego rozpoczęła się w 1958 r. W ciągu ponad 60 lat swojej działalności, Ogród stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na terenie Górnego Śląska.

Opinie

 • 4
  Bardzo dobry

  mieszkam blisko, więc bywam tu od czasu do czasu

  16.07.2013
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2009

  Mile spędzony czas z dziećmi... poza pomieszczeniem hipopotama. Wrazliwym na aromaty zdecydowanie odradzam ten punkt wycieczki.

  05.07.2010
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: czerwiec 2008

  Z tą jedyną ekspozycją dinozaurów to trudno się zgodzić. Ostatnio jak grzyby po deszczu wyrastają kompleksy z wymarłymi gadami. Zoo w Chorzowie może było pierwsze, może j ednym z pierwszych, ale dzień dzisiejszy staje się ubogim krewnym jeśli chodzi o te dinozaury. Mieszkam blisko, więc odwiedzam, bo może mój bilet po części pomoże temu obiektowi stanąć na nogi i odrestaurować się choć trochę. Park linowy - bardzo trafiony pomysł, choć nieco odciąga uwagę dzieci od zwierząt. Z sentymentu daję 4, bo powinno być 3

  24.03.2010
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: wrzesień 2009

  Dawno już ma lata świetności za sobą, ale i dziś warto tu przyjechać i zwiedzić całość parku, razem z Planetarium. To dobry pomysł na świetną wycieczkę dla całej rodziny. Zapewne zoo w Krakowie, albo Gdańsku też jest ładne, ale tu czuje się specyficzne środowisko Górnego Śląska.

  01.03.2010
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: czerwiec 2009

  Zachęcam do zwiedzania nie tylko pawilonów ze zwierzętami ale dolinę dinozaurów,także par linowy dla dzieci a to wszystko na terenie zoo.Najlepiej wybrać się wiosną żeby zobaczyć nowe przychówki zwierząt.

  halszka • 28.11.2009
 • 5
  Wyjątkowy

  fajny słoń a jaki tłusty tyłek

  marlena • 17.07.2008
 • Śląski Ogród Zoologiczny posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zi mowym. Wszystkie pawilony na terenie ogrodu posiadają podjazdy i barierki umożliwiające zwiedzenie wszystkich pawilonów przez osoby niepełnosprawne. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini- ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini- ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie. Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla wielu mieszkańców naszego województwa jest to jedyne łatwo dostępne miejsce odpoczynku i rekreacji. Taka była zresztą idea powstania tego największego Parku w Europie, wraz z wszystkimi instytucjami znajdującymi się na jego terenie.

  Jagoda • 08.07.2008

Lokalizacja

4
Bardzo dobry na podstawie 6 opinii